“Ejderha Dövmeli kız” yeni kitabıyla geri dönüyor!

Kitap
İsveçli yayınevi Norstedts, üç ciltlik kitabın ve hem İsveç’te hem de ABD’de filmi çekilen hikayenin kahramanları gazeteci Mikael Blomqvist ve hacker Lisbeth Salander’le ilgili yeni ...
EMOJİLE

İsveçli yayınevi Norstedts, üç ciltlik kitabın ve hem İsveç’te hem de ABD’de filmi çekilen hikayenin kahramanları gazeteci Mikael Blomqvist ve hacker Lisbeth Salander’le ilgili yeni bir roman için yazar David Lagercrantz’la sözleşme imzaladı.

Gazeteciler.com’un haberine göre, yazarın web sitesinden yapılan duyuruya göre adı henüz belli olmayan devam romanı önümüzdeki yıl 15 Ağustos’ta “Norstedts, Ejderha Dövmeli Kız’ı yayınladıktan tam 10 yıl sonra” yayımlanacak.

Norstedts’in yayın yönetmeni Eva Gedin, özgün bir hikâye içerecek olan kitabın Larsson’un yazmaya başladığı ancak ölümü nedeniyle yarım kalan romanla hiçbir ilgisi bulunmadığını belirtti.

LARSSON’UN HEDEFİ 10 KİTAPTI

Gazeteci ve Millenium üçlemesi olarak bilinen çoksatar polisiye romanların yazarı Steig Larsson, 2004’te romanlarının yayımından önce geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını yitirmişti. Larsson, seriyi 10 romana tamamlamayı planlıyordu.

Mesai arkadaşı Kurdo Baksi’ye göre Larsson ölmeden önce dördüncü Millenium kitabı üzerinde çalışıyordu. Yüzde 75’i tamamlanan müsvedde İrlanda, İsveç ve Amerika’da geçiyor ve Slander’in ikizi Camilla’ya yer veriyordu.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme