Dünyabizim Kitaplığı yayında

Kitap
2008 yılında kültür sanat haberleri yayınlamak amacıyla faaliyete başlayan www.dunyabizim.com, bugüne kadar 1000 ‘den fazla farklı haberci tarafından kaleme alınmış 15000’in üzerinde haber yayınladı. ...
EMOJİLE

2008 yılında kültür sanat haberleri yayınlamak amacıyla faaliyete başlayan www.dunyabizim.com, bugüne kadar 1000 ‘den fazla farklı haberci tarafından kaleme alınmış 15000’in üzerinde haber yayınladı.

Sanal alemin genel geçer kaidelerine uymayan pek çok haber içeren site, yayınlanan haberleri daha fazla ve farklı nitelikte okuyucuya ulaştırmak amacıyla, bu kültür haberlerini Mehmet Erken’in editörlüğünde üç başlık altında derleyip kitaplaştırdı.

Muhtelif tarihlerde ve farklı kişilerce yazılmış portreler, seyahat yazıları ve röportajların bir araya getirildiği kitaplar; Öncü Yüzler, Dünya Bizim: Seyahat Notları ve Sanat Erleri isimlerini taşıyor.

Öncü Yüzler kitabı, pek çoğu 20. Yüzyılda yaşamış ve gerek talebeleri gerekse eserleri ile iz bırakmış isimler hakkında portre yazılarından oluşuyor.

Muhtelif sanat dallarından sanatçılar ile yapılmış röportajları içeren Sanat Erleri kitabı, hattat, müzehhib, tesbih ustası, sinemacı gibi farklı sanatçıların hem sanatlarını hem de sanata dair düşüncelerini  anlattıkları röportajlardan oluşuyor.

Dünya Bizim: Seyahat Notları kitabı ise, Kamboçya’dan Suriye’ye, Mısır’a kadar farklı coğrafyalarda karşımıza çıkan farklılıkları ve benzerlikleri görebileceğimiz bir derleme seyahat kitabı. Şehirlerin ve ülkelerin coğrafyaları, kültürleri, alışkanlıkları kitapta yer alan yazıların içeriklerinden sadece bazıları.

İz yayıncılık altında yayınlanan “Dünyabizim Kitaplığı” ileride de farklı derlemeler yayınlamayı planlıyor.

Kitapların Künyeleri;

Dünya Bizim: Seyahat Notları, ed. Mehmet Erken,  Dünyabizim Kitaplığı, İstanbul 2014, 124 sf

Sanat Erleri, ed. Mehmet Erken, Dünyabizim Kitaplığı, İstanbul 2014, 119 sf

Öncü Yüzler, ed. Mehmet Erken, Dünyabizim Kitaplığı, İstanbul 2014, 115 sf 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme