Daha Çok Roman Kahramanı

Kitap
İlk sayıdan itibaren altı sayıyı hazırlayan Genel Yayın Yönetmeni Irmak Zileli yerini derginin aynı zamanda imtiyaz sahibi olan Ömer Asan’a bırakırken, editör Aslı Uluşahin’in görevini art...
EMOJİLE

İlk sayıdan itibaren altı sayıyı hazırlayan Genel Yayın Yönetmeni Irmak Zileli yerini derginin aynı zamanda imtiyaz sahibi olan Ömer Asan’a bırakırken, editör Aslı Uluşahin’in görevini artık Fidan Solmaz üstlenecek. Bu sayıda, Balzac’ın Rastignac ve Goriot Baba, Adalet Ağaoğlu’nun Aysel, Gonçarov’un Oblomoz, Gürsel Korat’ın Stefanos ve Androdikos karakterleri dosya konusu olarak derinlemesine irdeleniyor.

Dergide ayrıca, kapsamlı bir Watchmen analizi, bundan sonraki her sayıda yer alacak olan Ülkeler ve Edebiyatları serisinin ilki olarak İran edebiyatı üzerine bir inceleme yer alıyor. Derginin serbest incelemeleri arasında ilk dikkat çeken ise Semiramis Yazıcıoğlu’nun Masumiyet Müzesi’ni konu alan yazısı. Bu sayının bir de ilginç sürprizi var. 2011 genel seçimlerinin ardından ünlü edebiyatçılar, ‘Roman kahramanlarından hükümet kurulsa…’ deyip kendi listelerini oluşturmuşlar.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme