Cevdet Said söyleşileri kitap olarak yayınlandı

Kitap
Cevdet Said’le gerçekleştirilen söyleşiler onun fikri incelikleri, başlangıçları ve tartışmaya açık yönleriyle entelektüel bir bileşendir. Bu haliyle söyleşiler her şeyden önce onun entelektüel ...
EMOJİLE

Cevdet Said’le gerçekleştirilen söyleşiler onun fikri incelikleri, başlangıçları ve tartışmaya açık yönleriyle entelektüel bir bileşendir. Bu haliyle söyleşiler her şeyden önce onun entelektüel yolculuğunu anlamayı mümkün kılan birer işaret taşıdır.

Düşüncede Yenilenme, çeşitli kaynaklardan toplanarak bir araya getirilen söyleşilerden oluşuyor. Bu söyleşileri dört temel izlek çerçevelendiriyor.  Düşünce dünyasıyla tanışma, kavramlar, Müslüman dünyanın kronik sorunları ve aktüel siyasi gelişmeler. Söyleşiler boyunca, bütün bu izlekler birbirlerine karışmakta ve anlamlı bir bütün oluşuyor. Yine de her söyleşi, söyleşiyi yapanın öncelik verdiği konularla bağlantılı olarak benzersiz, kendine özgü havasını oluşturmakta; okur burada bakış açılarına ve kişisel kabullere ilişkin son derece büyük bir eleştirelliğin dile geldiğini gözlemleyebilecek.

Bu arada herkesin paylaştığı belli bir anlayışı ortaya koyan görüşler de dikkatini çekecektir. Bu  derleme  aynı zamanda  bir bütün olarak, günümüz Müslümanlarının  düşünce dünyasının belli başlı tartışma konularına da ışık tutacak.

Kitap Pınar Yayınlarınca yayınlandı.

Dünya Bülteni

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme