Bir Yavuz Bülent Bâkiler seçkisi: Yavuz Bülent Bâkiler Kitabı

Kitap
ARKA KAPAK YAZISI Yavuz Bülent Bâkiler, babası Cezmi Bey’in ve annesi Hayriye Hanım’ın telkinleriyle teşekkül eden millî ve mânevî değerlere perçinli şahsiyet yapısını, hayatı idrak etmeye...
EMOJİLE

ARKA KAPAK YAZISI

Yavuz Bülent Bâkiler, babası Cezmi Bey’in ve annesi Hayriye Hanım’ın telkinleriyle teşekkül eden millî ve mânevî değerlere perçinli şahsiyet yapısını, hayatı idrak etmeye başladığı yıllardan itibâren varlığının bütün hücreleriyle ve tâvizsiz bir şekilde yaşamıştır.

Eli kalem tuttuğu, mikrofona ve ekranlara çıkmaya başladığı günlerden itibâren de, şiirlerinde, makalelerinde ve hitâbetinde, inandığı değerleri okuyucularına ve dinleyicilerine aktarmaya çalışmıştır.

O’nu yetiştirenlerin ve O’nun, hayatı boyunca devam ettirdiği gayretlerinin hedefi; mümkün olabildiğince kısa vâdeli gelecekte,     Türkiye’nin ve Türk dünyasının siyâsetinde, idâresinde, eğitim ve öğretiminde, kültür ve irfanında; dürüst, âdil ve çalışkan insanların çoğalması idi. Arzu ediliyordu ki o insanlar, sonradan kazandıkları hiçbir sıfatı, Türklüğünün ve Müslümanlığının önüne ve üzerine yerleştirmesinler, yalnızca İ’lâ-yi Kelime-t’ullah, vatan ve millet için, insanlık için çalışsınlar.

Yavuz Bülent Bâkiler’in şiirlerinden, nesirlerinden ve konuşmalarından, hakkında yazılanlardan seçmeler ihtiva eden bu kitap,           -hazırladığı ve baskı sayısı milyonu aşan eserleriyle birlikte-  bir ömür boyu sunduğu hizmetlerinin, bir başka kaynak ve kanaldan devamını sağlamak maksadıyla hazırlanmıştır.

Okuyana nûr ve irfan ola…

Gayret, kitapta adı geçenlerden; Tevfik, Allah (Suphânehu Teâlâ) Hazretlerinden…

O Ğ U Z  Ç E T İ N O Ğ L U
M  E  H  M  E  T   Ş  A  D  İ   P  O  L  A  T

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme