Bankta kitap bulursanız şaşırmayın!

Kitap
Rasim Uyan Kocaeli’nin Derince ilçesinde yaşayan aynı zamanda berberlik yapan bir aktivist. Etrafındaçevreye duyarlılığı ve yaptığı kampanyalarıyla tanınan birisi… Kocaeli&#...
EMOJİLE

Rasim Uyan Kocaeli’nin Derince ilçesinde yaşayan aynı zamanda berberlik yapan bir aktivist. Etrafındaçevreye duyarlılığı ve yaptığı kampanyalarıyla tanınan birisi… Kocaeli’de başlayıp yayılarak büyüyen bir kitap kampanyasının sahibi.

Rasim Uyan, alışılagelmişin dışında bir kitap kampanyası başlattı. Satın aldığı ve kampanyasına destek olanların getirdiği kitapları otobüs duraklarına, tren garına, banklara bırakan Rasim Uyan, kitaplara bir de küçük not yazdı, ‘okuduktan sonra siz de bir yere bırakın’…

‘BU KİTAP OKUMANIZ İÇİN BIRAKILDI’

Derinceli Berber Rasim Uyan’ın iki yıl önce başlattığı kampanyada yüzlerce kitap Kocaeli’nin çeşitli noktalarında, üzerindeki, ‘Kitap sizin okumanız için bırakıldı. Siz de bir yere bırakırsanız birçok kişinin okumasını sağlayabilirsiniz’ notuyla bırakıldı. Kampanyanın mimarı Rasim Uyan notların altına telefon ve eposta adresini de iliştirdi. İki yıl içinde, yüzlerce telefon ve eposta aldı.

KİTAPLARI BULANLAR DA KAMPANYAYA DAHİL OLDU

Sahilde bir kitap bulan Fatih Göz, ‘Size bu davranışınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Sizin gibi duyarlı insanlara bu dünyanın ihtiyacı var.’ diyerek Rasim Uyan’ı yüreklendirirken, Hatice Çakar, kitabı şehirlerarası yolda bulduğunu ve canının çok sıkkın olduğu bir anda kitabın kendisine moral verdiğini bildirmiş. Hatice Çakar da bir kitap alıp, herkesin okuyabileceği bir yere bırakacağını söylemiş.

Bir anlamda Rasim Uyan’ın başlattığı kitap kampanyası, okuyan kişilerinde dahil olmasıyla kitapseverlerin kampanyası oldu ve sadece Kocaeli ile sınırlı kalmadı, bütün yurttaninsanların eşlik ettiği, ülke çapında bir kampanya haline geldi.

SORUMLU VATANDAŞ

Rasim Uyan, bugüne kadar yaptığı birçok sosyal sorumluluk projesiyle adından bahsettirdi. Gönüllü çevreci olarak tanının Uyan, kitap kampanyasında bugüne kadar 800 kitap dağıttığını, bunların bir kısmının gönüllüler tarafından temin edildiğini bir kısmını da kendisinin satın aldığını söyledi.

Haber7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme