Bağcılar’da “Gezgin Kitap” Projesi

Kitap
“Gezgin Kitap” Projesi kapsamında Bağcılar’da toplanan 20 bini aşkın kitap, Karabük’de kitap dostu öğrencilere dağıtıldı. Karabük Demirçelik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen ...
EMOJİLE

“Gezgin Kitap” Projesi kapsamında Bağcılar’da toplanan 20 bini aşkın kitap, Karabük’de kitap dostu öğrencilere dağıtıldı.

Karabük Demirçelik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen dağıtım töreninde gazetecilere açıklama yapan Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Subaşı, 3 yıl önce kaymakamlık ve milli eğitim müdürlüğü ile başlattıkları proje kapsamında bu yıl 6 kentte 60 bin kitap ve eğitim CD’leri dağıtacaklarını söyledi.

Projenin Zonguldak’tan başladığını belirten Subaşı, şunları kaydetti:

“Bartın’a kitapları verdik. Bugün Karabük ve Safranbolu’da 20 bin aşkın kitabı okullara vereceğiz. Daha sonra Kastamonu, Sinop ve Çorum’a gideceğiz. Projemiz yoğun ilgi gördü. Amacımız doğu ile batı arasında kitaba ve bilgiye dayalı bir köprü oluşturmak. Bağcılar’da öğrenci ve hayırseverlerden toplanan kitapların arasında önemli eserler var. 1 milyon kitap dağıtımına kadar kampanyamız devam edecek. 2011 yılında Yozgat, Erzincan, Erzurum, Kars, geçen yıl ise Bilecik, Kütahya ve Afyon’da toplamda 120 bin kitap dağıtımı gerçekleştirdik.” 

Karabük Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar ise kitaplar için emeği geçenlere teşekkür etti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme