Aşka Dâir 777 söz

Kitap
“Edebiyatın pek çok türünde ürün veren velut yazar Mehmet Nuri Parmaksız, son olarak Türk edebiyatının en önemli ve kadim türlerinden biri olan vecize dalında da elinizdeki “Bencileyin Söz...
EMOJİLE

“Edebiyatın pek çok türünde ürün veren velut yazar Mehmet Nuri Parmaksız, son olarak Türk edebiyatının en önemli ve kadim türlerinden biri olan vecize dalında da elinizdeki “Bencileyin Sözler” adlı eserini ortaya koydu.

Yazar, bu eserinde gerek bireysel nitelikli aşk, gerekse diğer pek çok toplumsal konularda hayatı boyunca yaşadığı tecrübelerden, okumalarından, düşünmelerinden, hiç beklenmedik zamanlarda geliveren ilhamlarından derleyip süzdüğü özlü sözlerini bir araya getirmiş.

Bu eserde aslında uzun uzadıya, sayfalarca anlatılıp açılabilecek olan pek çok konu, bir iki cümle içinde özetlenivermiş. Edebiyatın en zor türü de zaten yoğun tecrübe, bilgi, düşünce ve duygu birikimini bir cümlede damıtarak öz, etkileyici, kalıcı, vurucu, çarpıcı biçimde, özdeyiş halinde ortaya koyuvermektir. Okuyacağınız bu eserde bunun büyük ölçüde başarıldığını görüyoruz. Türk bilgelik edebiyatında bu eserin de seçkin bir yeri olacaktır.” Prof. Dr. Nurullah Çetin

BENCİLEYİN SÖZLER

Fikirlerim hoşa gitmeyebilir; bir yönüyle başka fikirlere benzeyebilir lakin varlığımı düşüncelerimle anlatabilmek; yüreğimin ve aklımın gördüğünü ben gibi söylemek derdim benim.
Ey Dost! Öyle bir yâr bul ki, önce seni yardan yârlığa; sonra seni yoktan varlığa kavuştursun.
Ölümü düğün bilenlerin nikâh şahidi kıyamettir.
Konacak dalı olmayanlara kanat takılsa ne çare…
Aşk, ölümün içindeki ölümde yaşamaktır; aşk, ayrılıkta bile sevdanın kokusuyla hayalden gerçeğe ve de sonsuzluk denen vuslata kanat açmaktır.
Günler, haftalar, aylar, yıllar, binlerce saat geçirdiğinizle toplam zamanınız bir saniye bile etmiyorsa gönlünüzde; siz gerçekten âşıksınız demektir.
Yazarı: Mehmet Nuri PARMAKSIZ

Yayınevi: Kültür Ajans Yayınları

Sayfa Sayısı: 128

Ebad: 13,5×21,5

ISBN: 978-605-4686-74-2

Kağıt: İthal Kağıt

Yıl: 2013

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme