Amerika’nın süper kahramanı hidayete erdi

Kitap
Amerika’da “Bayan Marvel” adlı çizgi roman karakterinin yazarı G. Willow Wilson, sonradan Müslümanlığı seçmesinin ardından “Bayan Marvel” karakterini yaşayan bir...
EMOJİLE

Amerika’da “Bayan Marvel” adlı çizgi roman karakterinin yazarı G. Willow Wilson, sonradan Müslümanlığı seçmesinin ardından Bayan Marvel” karakterini yaşayan bir kişilik olarak yeniden yorumladı. Bayan Marvel” karakteri Pakistan kökenli ailesiyle işleniyor. Marvel’in Müslümanların yoğun olarak yaşadığı pazara sunulabileceği bekleniyor. 

Karakterin yeniden canlandırılışı şirketin okur kitlesinin giderek artan çeşitlililiğini yansıtma çabalarının bir parçası olarak değerlendiriliyor.

İlk kez 1967’de ortaya çıkan Bayan Marvel süperinsan güçlerine ve geleceği görebilme yetisine sahipti. Sarı saçlı-mavi gözlü kahramanın gerçek ismi ise Carol Danvers’tı.

Yeni dizide Carol’ın kariyerini şevkle takip eden Kamala bazı yeni güçlere sahip olduğunu keşfettikten sonra kahramanının adını benimsiyor.

Pakistan kökenli ailesiyle birlikte Jersey şehrinde yaşayan Kamala, kol ve bacaklarını kısaltıp uzatabilmesi sayesinde şekil değiştirebiliyor.

G. Willow Wilson’ın yazıp Adrian Alphone’un çizdiği dizinin editörü Sana Amanat, Müslüman-Amerikalı diyasporayı otantik bir perspektiften keşfetme arzusunu yansıtan dizinin bir yeniyetmenin büyüme hikayesi olarak da okunabileceğini söyledi.

Sonradan Müslümanlığı seçen yazar Wilson da “Bayan Marvel’ın yaşayan bir kişilik olmasını, gerçek insanların özellikle de genç kadınların ilişki kurabilecekleri biri olmasını istedim,” diye konuştu.
(Independent)-Radikal

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme