Alberto Manguel yeni kitabıyla TÜYAP’ta

Kitap
Okumalar Okuması’nda okura deneyimin kitapları, kitapların da kişisel deneyimi zenginleştirdiği yaratıcı bir okuma nasıl olur? diye soran yazar 3 Kasım Pazar, saat: 16:00 – 17:00’de Yapı Kredi Yayınla...
EMOJİLE

Okumalar Okuması’nda okura deneyimin kitapları, kitapların da kişisel deneyimi zenginleştirdiği yaratıcı bir okuma nasıl olur? diye soran yazar 3 Kasım Pazar, saat: 16:00 – 17:00’de Yapı Kredi Yayınları standında düzenlenen bir imza gününde okurlarıyla buluşacak. Ayrıca yine 3 Kasım 2013 Pazar günü saat: 14.30 – 15.30 saatleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi – Heybeliada Salonu’nda “Alberto Manguel ile Kitapları Üzerine” adlı bir söyleşiye katılacak olan yazar bu söyleşide okurlarıyla kitapları üzerine konuşacak.

Okumalar Okuması
“Biz okurlar, kelimeleri yaşantıyla, yaşantıyı kelimelerle eşleştirerek bir yaşantıyı yansıtan, bizi bir yaşantıya hazırlayan … hikayelerin sayfalarını karıştırırız. Buna göre bir kitabın olduğuna inandığımız şey, her okuyuşta kendini yeniden biçimlendirir.”

Deneyimin kitapları, kitapların kişisel deneyimi zenginleştirdiği ve dönüştürdüğü yaratıcı bir okuma nasıl olur? Okumalar Okuması tam da bu sorunun yanıtı. Che Guevara’dan Borges’e ve Hrant Dink’e kadar birçok tanıdık yüz, Ilyada’dan Don Quijote’ye kadar birçok kitap, birçok kurmaca kahraman Manguel’in okumalarında, içten ve kışkırtıcı yorumlarında yeniden hayat buluyor. Bu okumalar boyunca Manguel, çok sevdiği Harikalar Diyarı’ndan Alice’in kılavuzluğuna başvurmayı ihmal etmiyor.

Okumalar Okuması

Alberto Manguel

Çeviren: Sevin Okyay

364 Sayfa, 25 TL

Yapı Kredi Yayınları

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme