17 yaşında yazdığı kitabı 6 milyon okundu!

Kitap
Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde lise öğrencisi 17 yaşındaki BuketKoyun’un yazdığı ‘Bir Kavanoz Aşk’ isimli hikayesi, internet üzerinde 6 milyon kişi tarafından okununca, bir...
EMOJİLE

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde lise öğrencisi 17 yaşındaki BuketKoyun’un yazdığı ‘Bir Kavanoz Aşk’ isimli hikayesi, internet üzerinde 6 milyon kişi tarafından okununca, bir yayınevi tarafından basılarak kitap haline getirildi. 

Fethiye’nin Esenköy Mahallesi’ndeki Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Buket Koyun, geçen yıl 2 Mart’ta internet üzerinden yayın yapan hikaye paylaşım portalında kendi kurguladığı aşk hikayesini yayınladı. ‘Buket Özdal’ takma adıyla yazdığı aşk hikayesi, kısa sürede 6 milyon okuyucuya ulaştı. Genç kızın hikayesi, merkezi İstanbul’da bulunan bir yayınevinin de dikkatini çekti. Geçen nisan ayında Koyun’a hikayesini kitaplaştırma teklifi geldi. Yayıneviyle anlaşan Koyun’un kurgusu, ‘Buket Özdal’ mahlasıyla ‘Bir Kavanoz Aşk’ isimli kitapta toplandı. 

KİTABI 2. BASKIYA HAZIRLANIYOR

440 sayfalık ilk kitabı 3 bin adet basılan ve geçen 26 Ağustos’ta satışa çıkan kitap, kısa sürede 2 bin 900 satış rakamına ulaştı. Kitabı 2’nci baskıya hazırlanan Buket Koyun, aşk hikayesinin devamı olan ‘Bir Kavanoz Aşk 2’ kitabını yazmaya başladı.

6 YAŞINDAN BU YANA YAZIYOR

Annesi Nursel Kaşlı ve babası Mustafa Koyun 9 yıl önce ayrılan genç kız, kitabında ‘Hira’ ve ‘Aras’ isimli 2 karakterin aşk hikayesini anlattığını kaydetti. Kitaptaki hiçbir olayı gerçek hayatta yaşamadığını belirten Koyun, 6’ncı sınıftan bu yana amatör hikayeler yazdığını söyledi. Kendini bu şekilde rahatlattığını anlatanKoyun, Kelimelerin arasındayken kendimi acılardan, korkudan koruyorum. Huzurlu hissettiğim tek an bilgisayarın başına geçip bir şeyler yazmaya başladığım zaman dedi.

‘AŞKIN NASIL OLMASI GEREKTİĞİ HAKKINDA BİR FİKRİM VAR’

Akşam’ın haberine göre bugüne kadar aşık olmadığını anlatan Buket Koyun, şöyle konuştu

Arkadaşlarım bana soruyor. ‘Aşık mı oldun Nereden biliyorsun’ diye. Hiç aşık olmadım. Ama aşkın nasıl olması gerektiği hakkında bir fikrim var. Benim sevdiğim kişinin beni koruması, beni büyütmesi, olduğum küçük kızdan beni çıkarması gerekiyor. Beni cesurlaştırıp, daha iyi hissettirmesi gerekiyor. Aras karakteri benim hayalimdeki erkek. Çünkü Hira’yı çok seviyor. Ona gerçek hayatından bir şeyler söylemese bile, bu konuda dürüst olmasa bile, onun yanında olup Hira’nın yaralarını sarmayı çok istiyor.

AVUKAT OLMAK İSTİYOR

Yazmayı çok sevdiğini ancak bir gelecek kurmak için yazmaya ara vereceğini belirten Koyun, Yazmayı seviyorum ancak kendime düzgün bir gelecek kurabilmek için okulu bitirip, işimi elime almam gerekiyor. Bu yüzden üniversite hazırlıkları sırasında yazmaya bir süre ara vereceğim. Avukat olmak istiyorum dedi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme