Ünlüler İzci Kampında

Hobi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen Ümraniye İzcilik Kampı, spor dünyasının efsanevi isimleri Rıdvan Dilmen, İ...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen Ümraniye İzcilik Kampı, spor dünyasının efsanevi isimleri Rıdvan Dilmen, İbrahim Kutluay ve Rüştü Reçber’i ağırladı.

Yeşil sahaların unutulmaz ismi Rıdvan Dilmen, yurtdışında ülkemizi başarıyla temsil eden milli basketbolcu İbrahim Kutluay ve A milli takım oyuncusu ve Beşiktaş futbol takımının kalecisi Rüştü Reçber, Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Subaşı ile Gençlik ve Spor Müdürü Osman Avcı refakatinde, izcilik çalışmalarını yerinde gördüler. Kampla ilgili bilgiler alan sporcular, kampın bulunduğu ortamı ve çalışmaları çok beğendiklerini belirtti. Rıdvan Dilmen; “Kadir Topbaş’ı beğeniyorum, çok güzel çalışmalar yürütüyor. Özellikle çocuklara önem veren projelerini başarılı buluyorum” dedi.

Kampta yapılan eğitim amaçlı aktiviteleri ve etkinlikleri yerinde gören sporcular, kamptaki istasyonları tek tek ziyaret ederek; konusunda uzman eğitimciler tarafından verilen ilkyardım, bisiklet, okçuluk, tırmanma ve temel izcilik eğitimlerine katıldılar.

İzci Kampı‘na yurt dışından gelen misafir izciler de katılıyor.

Ümraniye Yaz Kampı 8.grubuna Bulgaristan’dan 80, Filistin’den 45, Kosova’dan 17 ve Etiyopya’dan 2 misafir izci katıldı.

2004 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilen kamplara bugüne kadar katılan 100 bin izci sayısı ile bir rekora imza atıldı.

Ümraniye İzcilik Kampı’na katılan öğrenciler, binicilikten arama ve kurtarmaya, ilkyardımdan yangın söndürmeye kadar 21 değişik dalda eğitim alıyor. Türkiye İzcilik Federasyonu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen kamp çalışmaları ile yeni izciler yetiştiriliyor. Kampa katılan öğrenciler, tatillerini hem doyasıya eğlenerek hem de yeni şeyler öğrenerek geçiriyorlar.

Ümraniye Kent Ormanı içinde kurulan İzcilik Kampı’nda birer haftalık dönemlerle değişik yaş gruplarından katılan öğrenciler kendi kendine yetebilmeyi kamp ortamında öğrenerek özgüveni artmış bireyler olarak yetişiyorlar.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme