Süsleme Sanatları Yarışması başvurusu yarın son

Hobi
Dünden bugüne uzanan Türk Süsleme Sanatlarını yarına taşımak üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bu yıl 17.ncisini düzenlediği “Türk Süsleme Sanatları Yarışması” na başvurular, 7 Ekim 2013 tarihinde...
EMOJİLE

Dünden bugüne uzanan Türk Süsleme Sanatlarını yarına taşımak üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bu yıl 17.ncisini düzenlediği “Türk Süsleme Sanatları Yarışması” na başvurular, 7 Ekim 2013 tarihinde başladı. 7 bin 500 TL ödüllü yarışmaya son başvuru tarihi de, 12 Ekim 2013 olarak belirlendi.

Bu yıl “Minyatür“,“Ebru”, “Hüsn-i Hat”, “Tezhip”, “Çini Deseni”, “Kat’ı” ve  “Kalemişi” kategorilerinde yapılacak “Türk Süsleme Sanatları Yarışması,  geleneksel sanatlarımızı dinamik ve güncel tutmayı, sanatçıları özendirerek üretimi artırmayı, ortaya çıkan yapıtların bir arada sergilenmesini sağlayarak, ilgililerin eserlere ulaşımını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Ödül, 7 bin 500 TL

7 bin 500 TL ödüllü yarışmaya katılacak sanatçılar, eserlerini 12 Ekim tarihine kadar, Ankara’da Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Müdürlüğü, İstanbul’da Güzel Sanatlar Galerisi Müdürlüğü ile İzmir’de Resim Heykel Müzesi ve Galeri Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekiyor.

Toplanacak  eserlerin değerlendirmesi için seçici kurul Ekim ayında Ankara’da toplanacak.  

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan bir yetkilinin yer aldığı seçici kurulda, Yrd. Doç. Dr. Şehnaz Özcan,Yrd. Doç. Dr. Ali Rıza Özcan, Semih İrteş, Hüseyin Kutlu, Sadrettin Özçimi,Safiye Morçay, İsmail Yiğit   ve Fatma Özçay yer alıyor.

7 daldan, 3’er eser ödüllendirilecek

Yedi daldan, üç eserin ödüllendirileceği, sanatçıların daha önce herhangi bir ödül almamış, ya da sergilenmemiş bir adet eser ile katılacağı yarışmada; para başarı ödülleri ile başarı belgeleri, seçici kurulun belirleyeceği eserlere verilecek. Yarışmaya teslim edilen eserlerden seçici kurulun sergilemeye değer bulduğu eserler,2013  Kasım ayında düzenlenecek sergide sanatseverlerle buluşacak.

 “Türk Süsleme Sanatları Yarışması”  katılım form ve şartnamelerine, Valiliklerin Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinden (www.kulturturizm.gov.tr  www.guzelsanatlar.gov.tr) ulaşılabiliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme