Onun Tutkusu da Kolonya Şişesi

Hobi
Samsun Alaçam’ın Fatih Mahallesi’nde oturan ve geçimini çiftçilikle sağlayan 5 çocuk babası Necmi Hopaç, 40 yıl önce hobi olarak başladığı kolonya şişesi biriktirme alışkanlığını bugü...
EMOJİLE

Samsun Alaçam’ın Fatih Mahallesi’nde oturan ve geçimini çiftçilikle sağlayan 5 çocuk babası Necmi Hopaç, 40 yıl önce hobi olarak başladığı kolonya şişesi biriktirme alışkanlığını bugün de sürdürüyor.

Bir yakının kendisine getirdiği kolonya şişesini çok beğendiğini, o günden sonra da kolonya şişesi biriktirmeye başladığını belirten Hopaç, çeşitli model ve ebatta 2 bin 500’ün üzerinde kolonya şişesi biriktirdiğini söyledi.

Biriktirdiği kolonya şişelerini evinde sergilemeye başladığını söyleyen Hopaç, şöyle konuştu:

”40 yıl önce hediye edilen bir kolonya şişesini beğenince böyle bir hobi oluştu. Bir yakınımın hediye getirdiği bir şişe kolonya nedeniyle koleksiyon yapmaya başladım. Zaman içinde insanlar benim kolonyalara olan merakımdan dolayı kimisi boş şişe getirdi, kimisi de hediye olarak çeşitli kolonyalar getirdi. Ancak çoğunu da ben çeşitli illerden satın aldım. Bu gün 2 bin 500’ün üzerinde kolonya şişesi var. Bunları evimin bir odasında sergiliyorum.”

Hopaç, gittiği yerden mutlaka bir şişe kolonya aldığını, yurt dışından veya il dışından gelen konuklarının da bu alışkanlığını bildikleri için kolonya getirdiklerini söyledi.

Evinde eşinin kolonya biriktirmesini ilk zamanlar istemediğini belirten Zennure Hopaç ise zamanla kendisinin de eşine destek olduğunu ve ona yardımcı olmaya çalıştığını kaydetti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme