Hobiniz Size Para Kazandırsın

Hobi
Bolu’da hobi olarak deve kuşu beslemeye başlayan kişi, şimdi talep üzerine 50 TL’den satmaya başladığı deve kuşu yumurtası siparişlerini yetiştirmekte zorlanıyor. Bolu’nun Aktaş Maha...
EMOJİLE

Bolu’da hobi olarak deve kuşu beslemeye başlayan kişi, şimdi talep üzerine 50 TL’den satmaya başladığı deve kuşu yumurtası siparişlerini yetiştirmekte zorlanıyor. Bolu’nun Aktaş Mahallesi’nde 57 yaşındaki Niyazi Arslan, evinin bahçesinde hobi olarak 2 tane deve kuşu besliyor.

Arslan, beslediği deve kuşlarının altı yaşına girdiğini ifade ederek, ”Ben bu kuşları çok küçükken aldım. Şimdi altı yaşına girdi. Yaklaşık 130 kilo oldular. Deve kuşlarının bana maliyeti aylık 50 TL. Deve kuşlarının piyasa diğeri ise 2 bin dolar civarında” dedi.

“Amacım yumurtasını satarak para kazanmak değil!”

Deve kuşunun iki günde bir yumurtladığını belirten Arslan, yumurtaların yaklaşık bir kilo 800 gram ile 2 kilo arasında olduğunu ve bir yumurtayı ancak on kişinin yiyebileceğini söyledi.

Deve kuşu yumurtası almak için sipariş almaya başladığını ifade eden Arslan, ”Bolu’ya tatil için gelen ve deve kuşu beslediğimi öğrenen tatilciler benden deve kuşu yumurtası istiyor. Ben de tanesini 50 TL’den satıyorum. Bazı zamanlar yumurta yetiştiremiyorum. Amacım yumurtasını satarak para kazanmak değil. Ama çok isteyen olunca böyle bir şey yapmaya karar verdim” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme