Yönetmen Karacadağ’dan İngiliz TV’sine röportaj

Görsel Sanatlar
Röportajında Hasan Karacadağ’ı, “Türk korku filminin kralı” olarak tanıtan Lines, ünlü yönetmene korku filmleri çekmeye ne zaman başladığı, ilk ilhamını hangi filmlerden aldığı ve so...
EMOJİLE

Röportajında Hasan Karacadağ’ı, “Türk korku filminin kralı” olarak tanıtan Lines, ünlü yönetmene korku filmleri çekmeye ne zaman başladığı, ilk ilhamını hangi filmlerden aldığı ve son projesi Magi filmi için Hollywood aktörü Michael Madsen ile nasıl anlaştığına dair çeşitli sorular sordu.

Metafizik ilmine, 5 yaşındayken şahit olduğu bir cin vakası üzerine merak sardığını röportajında dile getiren Karacadağ, “Belki de çocukluğumda yaşadığım o hadise, ileride ne yapmak istediğime dair beni şekillendirdi” diyerek korku filmleri dalındaki macerasına nasıl başladığını anlattı.

Meslektaşı Lines, Karacadağ’a “Sinemacılığa başlamadan önce izlediği ve ilham kaynağı olan filmlerin hangisi olduğunu” sordu. Ünlü yönetmen cevap olarak, gençliğinde izlediği filmlerden en çok Stanley Kubrick’in “The Shining” ve Stephen King’in yazdığı “IT” filmlerinden etkilendiğini belirtti.

Dabbe serisinin ilk filmini, 150 bin dolar gibi küçük bir bütçeyle çektiğini söyleyen Karacadağ, “Bu filmi çekmeden önce, kararımdan dönmeme yönelik birçok eleştiri aldım; fakat hislerimi takip ettim ve bütün servetimi bu filme yatırdım. Filmin ardından aldığımız 2 milyon dolarlık hasılat, insanımızın Türk tipi korku filmlerini sevdiğine yönelik inancımı iyice güçlendirdi ve bu seriyi devam ettirmeye karar verdim” diyerek ilk filmiyle alakalı macerasını anlattı.

Sabah’ın haberine göre İngiliz yönetmen Craig Lines, kendisi haricinde tavsiye edebileceği Türk korku filmi dalında çalışan başka bir yönetmen olup olmadığını sordu Karacadağ’a. Cevap olarak Yeşilçam yönetmeni Ömer Kavur’un 1997’de çektiği Akrebin Yolculuğu filmini tavsiye ettiğini söyleyen Karacadağ; “Benim başlattığım Türk korku filmi akımının ardından son zamanlarda cinleri konu eden birçok film çekildi. Bu gerçekten olumlu bir gelişme” dedi.

İngilizce diliyle çekilmiş ilk projesi olan Magi filmi hakkında da konuşan Karacadağ, filmin başrolü için anlaştığı Michael Madsen’ın performansından oldukça memnun kaldığını belirtti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme