Arjantin’de ‘Şehirde İslami Sanat’ sergisi

Görsel Sanatlar
Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te “Şehirde İslami Sanat” adlı fotoğraf sergisi açıldı. Buenos Aires Din İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Arjantin İslam Merkezi’nde ziyarete...
EMOJİLE

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te “Şehirde İslami Sanat” adlı fotoğraf sergisi açıldı.

Buenos Aires Din İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Arjantin İslam Merkezi’nde ziyarete açılan sergide Buenos Aires’teki kamusal alanlar ve şehirdeki İslami kuruluş ve yapılarda çekilen fotoğraflar sergiye sunuldu. 

Şehre gelen İspanyol göçmenlerin beraberinde getirdiği kültür ve sanatın izlerinin yanı sıra özellikle 20’inci yüzyılda devam eden Suriyeli ve Lübnanlıların göçü, sonrasında da Suudi Arabistan, Mısır, Türkiye ve İran gibi ülkelerin dini kuruluşları aracılığıyla şehre yansıyan eserlerden 35 fotoğraf sergide yer aldı.

Sergiyi ziyaret edenlerden Arjantinli Ariel Gonzalez Levaggi, AA muhabirine fotoğraflar hakkındaki düşüncelerini aktardı. Levaggi, “Buenos Aires’teki İslami sanatının yalnızca camilerde değil, müze, farklı binalar ve hatta metro istasyonlarında bile görülebileceğini gösteren bir sergi. İslami sanatının izleriyle Buenos Aires’te yaşanan gündelik hayatın çoğulcu yapısı da gözler önüne seriliyor” dedi.

Buenos Aires şehir merkezindeki El Rosedal gül bahçesi, metro istasyonları, kültür merkezleri, dini kuruluşlar, kütüphaneler, müze ve camilerden fotoğrafların yer aldığı “Şehirde İslami Sanat” sergisi yarın sona erecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme