’42 Sanatçı 42 Eser’ sergisi açıldı

Görsel Sanatlar
Selçuk Üniversitesi Türk El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanlığı’nın bu yıl ikincisi gerçekleştirdiği ‘Uluslararası 42 Sanatçı 42 Eser’ sergisi ve ‘Türk...
EMOJİLE

Selçuk Üniversitesi Türk El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanlığı’nın bu yıl ikincisi gerçekleştirdiği ‘Uluslararası 42 Sanatçı 42 Eser’ sergisi ve ‘Türkiye’de Gelenekli Sanatlar’ konulu panel düzenlendi. Programda yurtiçi ve yurtdışındaki 13 üniversiteden gelen sanatçılar eserlerini sergiledi.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Selçuk Üniversitesi Rektörü Hakkı Gökbel, Batman Üniversitesi Rektörü Abdüsselam Uluçam, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mustafa Şahin, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Hüseyin Elmas, Türk El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Osman Kunduracı, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

42 sanatçının eserlerinden oluşan serginin açılışını yapan protokol üyeleri eserleri tek tek inceledi. Serginin ardından panele geçildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Hakkı Gökbel, “Bu tür sanat aktivitelerinde bulunmaktan ayrı bir zevk alıyorum. Sadece bir sergi değil aynı zamanda bir panel için de sanatçılarımız bir araya geldi. Programın hem sanatsal hem bilimsel yönü var. Bu açıdan etkinliğin son derece faydalı olacağına inanıyorum.” dedi.

Rektör Gökbel’in konuşmasının ardından Türk El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Osman Kunduracı’nın başkanlığı yaptığı ‘Türkiye’de Gelenekli Sanatlar’ konulu panele geçildi. Panele Prof. Aysen Soysaldı, Doç. Dr. Emine Nas, Doç. Dr. Fatih Özkafa, Yrd. Doç. Dr. Ömer Zaimoğlu, ve Uzm. Ahmet Aytaç konuşmacı olarak katıldı. 42 sanatçının eserlerinden oluşan sergi, 27 Kasım’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Haber7