Dilovan: Bugünün Hep Hayalini Kurdum

Dayısını evinde misafir edeceğini belirten Dilovan, “Herkes onun 30 sene önce söylediği noktaya geldi. Bu işin silahla çözülemeyeceğinin farkına vardı insanlar.” dedi.

Atatürk Havalimanı’na dayısı Kemal Burkay’ı karşılamaya gelen Seher Dilovan, Cihan’a konuştu. Duygularını “Rüya gibi” şeklinde anlatan Dilovan, “Türkiye çok değişti, değişmeye de devam ediyor. Ben hep bir gün dayımı karşılayabilmenin hayalini kuruyordum. O rüya bugün gerçekleşiyor. Eşimle birlikte evimde ağırlayacağız.” şeklinde konuştu.

Dayısını ülke barışına katkı sağlayacağını belirten Dilovan, şu ifadeleri kullandı: “Dayımın bu ülkenin barışına katkı sağlayacağına inanıyorum. Önemli bir insan, siyasetçi ve yazar. Her zaman şiddetin, silahların karşısında durmuş bir insan. Ama görüyoruz ki bütün örgütler bazında herkes onun 30 sene önce söylediği noktaya geldi. Bu işin silahla çözülemeyeceğinin farkına vardı insanlar. Ülkemiz güzel bir ülke. Ülkemiz insanlarını hep yanlış yönlendirdiler. Yanlış haberlerle maniple ettiler. Ülkemizin güzel insanlarının yurt dışına gitmesine sebebiyet verdiler.”

DTK’nın Kemal Burkay ile ilgili açıklamasına değinen Dilovan, “Birkaç gün önce DTK’nın dayımı davet ettiklerine dair bir haber okudum. ‘Tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz’ şeklindeki açıklamaları da olumlu bir açıklamadır. Çünkü dayımın tecrübeleri önemli tecrübelerdir.” dedi.