Ziraat Bankası Yüzyılın Sergisi

Etkinlikler
Ziraat Bankası, kuruluşundan bu yana 147 yıldır meydana getirdiği ve çağdaş sanat eserleri koleksiyonunu Cer Modern Sanat Merkezi‘nde ‘Ziraat Bankası Yüzyılın Sergisi’ adıyla 25 Ekim...
EMOJİLE

Ziraat Bankası, kuruluşundan bu yana 147 yıldır meydana getirdiği ve çağdaş sanat eserleri koleksiyonunu Cer Modern Sanat Merkezi‘nde ‘Ziraat Bankası Yüzyılın Sergisi’ adıyla 25 Ekim’den itibaren görücüye çıkarıyor. 
 

3 bine yakın sanat eserinden seçilen 164 resim ve 6 heykel olmak üzere toplam 170 eser bu sergi sayesinde sanatseverlerle buluşacak.

25 Nisan’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olan ‘Yüzyılın Sergisi’, Osmanlı Sarayı’nın resim sanatıyla tanışmasını, Türk sanatçılarının çağdaş sanat hareketleriyle Paris’te yüz yüze gelmelerini ve modernizmin algılanışını modern Türk resim ustalarının eserleriyle anlatıyor. Sergide aynı zamanda Ziraat Bankası koleksiyonunun da öyküsü dile geliyor.

Yüzyılın Sergisi’nin başlıkları ve bu başlıklar altında eserleri yer alan sanatçılar şöyle: Romantizmden Empresyonizme: Antoine-Ignace Melling, Hoca Ali Rıza, İbrahim Çallı, Feyhaman Duran, Hikmet Onat ve Namık İsmail. Figüratif Empresyonizmden Kübizme: Ali Avni Çelebi, Ahmet Zeki Kocamemi, Nurullah Berk, Cemal Tollu, Zeki Faik İzer, Sabri Berkel ve Şükriye Dikmen. Geleneksel İzlerden Soyut Anlatımlara: Bedri Rahmi Eyüboğlu, Orhan Peker, Selim Turan, Nejad Melih Devrim, Hakkı Anlı, Adnan Varınca, Erol Akyavaş, Adnan Çoker, Ferruh Başağa, Devrim Erbil, Yüksel Arslan ve Özdemir Altan. Figüratif Ekspresyonlardan Fantastik Yorumlara: Mustafa Ata, Alaettin Aksoy, Ergin İnan, Ömer Uluç ve Mehmet Güleryüz. 21. Yüzyılın İlk Çeyreğinde genç arayışlar: Nurettin Erkan, Burçin Erdi, Aslı Özok, Nur Gürel, Pelin Özgöçen, Erhan Özışıklı, Beyza Boynudelik, Nezir Aydın, Başak Bugay ve Murat Seydi Ko. Heykeltıraşlar: Kuzgun Acar, Hüseyin Gezer, Remzi Savaş ve Eyüp Öz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme