‘Zamanının En İyi Şairiydi’

Etkinlikler
Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kalp yetmezliği nedeniyle vefat eden Damar’la ilgili görüşlerini bildiren Yaşar Kemal, "Arif Damar, zamanımızın en iyi şairlerinden biriydi. ...
EMOJİLE

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kalp yetmezliği nedeniyle vefat eden Damar’la ilgili görüşlerini bildiren Yaşar Kemal, "Arif Damar, zamanımızın en iyi şairlerinden biriydi. Zamanımızın en iyi ve en cesur insanlarından biriydi de. Arif Damar demek halkla beraber olmak, şiirle beraber olmak,insanlıkla beraber olmak demektir. Bir ömür boyu inançlarına ve şiirlerine sadık kalmış, düşüncesini gittikçe güzelleştirmiştir. Arif’in şiirlerinin ve kişiliğinin farkında olmayanlar bundan sonra farkına varacaklardır" diye konuştu.

İkili en son Şubat ayında Şair Arif Damar’ın 85. doğumu günü nedeniyle Caddebostan Kültür Merkezi‘nde Türkiye Yazarlar Sendikası tarafından düzenlenen bir etkinlikte bir araya gelmişti.

O zamanki etkinliğe konuşmacı olarak katılan Yaşar Kemal yine Arif Damar’ın şairliğini övmüştü:

“Uzun yıllardır konuşmuyorum, röportaj da vermiyorum. Kendi işimi yapıyorum, yazıyorum. Arif için her zaman gelirim de, konuşurum da… Arif gibi iyi şairler ölünceye kadar şiiri bırakmıyorlar. Arif de sürekli yazıyor. Arif’in şiirleri hem bizim aramızda, hem de okurları arasında sevildi. Pir Sultan, Dadaloğlu ve Karacaoğlan gibi dili sadedir… Dili kendine has bir dildir. Kendi dilini yaratmıştır. Arkadaşım olduğu için söylemiyorum, iyi şairdir. Arkadaşım olduğu için de gurur duyuyorum.” dedi.

Arif Damar’ın cenazesi 22 Ekim Cuma günü Moda Camisi‘nde kılınacak cenaze namazının ardından İstanbul’da defnedilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme