Zagor’un Çizeri İstanbul’a Geliyor

Etkinlikler
Kapılarını 30 Ekim 2010 Cumartesi günü kitapseverlere açmaya hazırlanan 29. İstanbul Kitap Fuarı Zagor’un efsanevi çizeri Gallieno Ferri‘yi konuk edecek. Kapılarını 30 Ekim 2010 Cumartesi ...
EMOJİLE

Kapılarını 30 Ekim 2010 Cumartesi günü kitapseverlere açmaya hazırlanan 29. İstanbul Kitap Fuarı Zagor’un efsanevi çizeri Gallieno Ferri‘yi konuk edecek.

Kapılarını 30 Ekim 2010 Cumartesi günü kitapseverlere açmaya hazırlanan 29. İstanbul Kitap Fuarı önemli çizerleri konuk edecek. Zagor’un efsanevi çizeri Gallieno Ferri ve İtalya’nın önde gelen çizerleri Kitap Fuarı kapsamında Türkiye’den okurlarıyla buluşacak.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 30 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenecek 29. İstanbul Kitap Fuarı, değerli yazar ve çizerleri ağırlamaya hazırlanıyor. İtalya’nın önemli çizerleri başta Gallieno Ferri olmak üzere Gianfranco Manfredi, Moreno Burratini, Graziano Romani, Laura Scarpa, Marcello Toninelli, Diego Cajelli, Riccardo Burchielli ve Marco Schiavone 6 Kasım 2010 Cumartesi günü İstanbul Kitap Fuarı’nda düzenlenecek söyleşide okurlarıyla buluşacak.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilen İstanbul Kitap Fuarı, 30 Ekim-6 Kasım 2010 tarihleri arasında 11.00-20.00 saatleri, kapanış günü olan 7 Kasım 2010 Pazar günü ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Öğrenci, öğretmen ve emeklilere girişin ücretsiz olduğu fuar ücreti 5 TL.

Gallieno Ferri ( Zagor’un babası ve Efsane Çizer )

Gallieno Feri, 1960 tarihinde Guido Nolitta (Sergio Bonelli) ile birlikte Zagor’u hayat geçirdi ve uzun yıllar çizip yazdılar, De Leo tarafından keşfedilen Ferri Il Fantasma Verde ’ve Piuma Rossa’ yı çizdi daha sonra 1949 seri olarak Maskar’ ı çizmeye başladı. Fransız pazarı için Tom Tom ve Thunder Jack isimli western hikayeleri çizdi, ayrıca Jolly ve Capitan Walter çizdi. 1960 yılında Sergio Bonelli ile tanıştı ve birlikte Zagor’u yarattılar. Daha sonra yine birlikte 1975 yılında başka bir efsane Mister NO’nun ilk sayısını ve 115 sayının kapağını çizdi ayrıca Tommiks diye bilinen Capitano Mark’ın 9 ve 10 numaralı özel sayılarının da kapaklarını çizdi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme