Yeteneğiyle Herkesi Büyülüyor!

Etkinlikler
Bir çocuğun yaptığı sokak resimleri genelde üçgen çatılı evlerden ibaret olur. Çoğunlukla da neredeyse ev kadar büyük bir de köpek olur bu resimlerde. Ancak Kieron Williamson adlı İngiliz çocuğun soka...
EMOJİLE

Bir çocuğun yaptığı sokak resimleri genelde üçgen çatılı evlerden ibaret olur. Çoğunlukla da neredeyse ev kadar büyük bir de köpek olur bu resimlerde. Ancak Kieron Williamson adlı İngiliz çocuğun sokak resimleri kendisinin on katı yaşındaki ressamları bile kıskandıracak kadar güzel betimlenmiş.

Uzmanlar altı yaşındaki çocuğun liman manzaralarıyla başlayan ve daha sonra doğa manzaraları ve hayvan portereleriyle devam eden resimlerinin perspektifli olup gölge ve yansımalar da içerdiğini ve bu yaştaki bir çocuktan beklenemeyecek kadar yetenekli olduğunu söylüyorlar. 

Altı yaşında suluboya dehası
 
Özellikle "İlerdeki sokak" isimli tablo altı yaşındaki Kieron Williamson’un çarpıcı suluboya çalışmalarından biri. Bunun bir çocuk tarafından yapıldığına dair tek ipucu ise hafifçe eğri olan imza.

Altı yaşında suluboya dehası

Kieron bugünlerde Norfolk’daki evine yakın bir galeride ilk sergisini açmaya hazırlanıyor.

Altı yaşında suluboya dehası

Annesi Michelle, “Daha geçen yıla kadar hiç resim filan yapmıyordu hatta biz içini boyaması için ona dinazor resmi çiziyorduk. Dönüm noktası ise geçtiğimiz mayıs ayında ailecek tatil yapmak için Devon’a gitmemiz oldu. Buradaki tekneleri ve manazarayı çok sevdi. Bizden boş kağıt istedi ve kendi kendine çizmeye başladı” dedi. (CnnTürk)

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme