‘Yeşilçam Ödülleri’ Açıklanıyor

Etkinlikler
Türk sinemasının Oscar Ödülleri olarak kabul edilen ‘Yeşilçam Ödülleri’, 23 Mart‘ta düzenlenecek bir törenle üçüncü kez sahiplerini bulacak. TÜRSAK Vakfı‘nın Turkcell‘in ...
EMOJİLE

Türk sinemasının Oscar Ödülleri olarak kabul edilen ‘Yeşilçam Ödülleri’, 23 Mart‘ta düzenlenecek bir törenle üçüncü kez sahiplerini bulacak.

TÜRSAK Vakfı‘nın Turkcell‘in ana sponsorluğunda gerçekleştirdiği ‘Yeşilçam Ödülleri‘nde 2009‘da vizyona girmiş 62 Türk filmi yarışacak.

Ödüller iki aşamalı bir seçici kurulun değerlendirmesi sonucu 11 dalda veriliyor. Film ekiplerinin ve sinema dünyasının temsilcilerinin yer aldığı Birinci Aşama Seçiçi Kurulu‘nun her dalda belirlediği 5 aday film, oylama dosyaları ise 2.500 kişinin oluşturduğu ikinci aşamanın jürisine ulaştırılacak. Bu jüri beş aday içinden film, yönetmen, senaryo, görüntü yönetmeni, müzik, kadın oyuncu, erkek oyuncu, yardımcı kadın oyuncu, yardımcı erkek oyuncu, genç yetenek ve Turkcell ilk film dallarında ‘en iyi’leri belirleyecek. ‘En İyi Film’ ödülünün sahibi 150 bin TL, ‘Turkcell İlk Film’ ödülünün sahibi ise 30 bin TL‘lik para ödülüyle desteklenecek. Bu yıl yarışacak filmler arasında Vavien, Neşeli Hayat, Kıskanmak, Mom Kız Kardeşim, Nefes, Güneşi Gördüm, Recep İvedik ve Başka Dilde Aşk gibi filmler gösteriliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme