WSJ’den Pamuk’a: Yakışıklı ve Esprili

Etkinlikler
ABD’nin önemli gazetelerinden Wall Street Journal ‘in internet sitesinde çıkan haberde, Hindistan’da Jaipur Edebiyat Festivaline katılan Orhan Pamuk’un yazarlığının yanı sıra o...
EMOJİLE

ABD’nin önemli gazetelerinden Wall Street Journal ‘in internet sitesinde çıkan haberde, Hindistan’da Jaipur Edebiyat Festivaline katılan Orhan Pamuk’un yazarlığının yanı sıra oldukça yakışıklı ve esprili olduğu belirtildi.

 

Orhan Pamuk’la yapılan sohbet toplantısına katılımın son derece yüksek olduğu kaydedilen haberde, Pamuk’un yazarlığıyla ilgili sorulara verdiği ciddi yanıtların dışında, yazarlığa başladığı dönemler hakkında son derece esprili bir şekilde konuştuğu ve izleyicileri güldürdüğü ifade edildi.

 

Pamuk’un, daha çok 2008 tarihli romanı ”Masumiyet Müzesi”ne odaklanan dinleyicilerin kimi uzun ve açık olmayan sorularını da ustaca özetlediği belirtilen haberde, yazarın festivale kız arkadaşı Hint asıllı yazar Kiran Desai ile katıldığı bildirildi.

 

SRİ LANKA’YA GİDEMİYOR

Öte yandan, Orhan Pamuk’un Hindistan’ın çok girişli vize kısıtlamaları nedeniyle Sri Lanka’daki Galle Edebiyat Festivali’ne katılamayacağı bildirildi.

 

Organizatörler, Orhan Pamuk’un iki ay içinde Hindistan’a yeniden girişini yasaklayan turist vizesi kısıtlamalarıyla ilgili sorunu çözemediklerini belirtti.

 

Organizatörler, çiftin yolladığı mesajları yayımladı.

 

Pamuk’un, mesajında, "bu karardan duyduğu üzüntü ve hayal kırıklığını" dile getirdiği, Sri Lanka’nın güzelliklerini görmeyi çok istediğini ifade ettiği belirtildi.

 

Desai de mesajında "Hiçkimse benden daha üzgün olamaz. Sri Lanka’yı seviyorum. Geçen sefer Galle’de çok iyi zaman geçirdim" dedi.

 

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü, yazarlara, Sri Lanka’daki ifade özgürlüğü kısıtlamalarını protesto etmek amacıyla festivale katılmamaları çağrısında bulunmuştu.

 

Noam Chomsky, Arundhati Roy ve Ken Loach boykotu destekleyen yazarlar arasında bulunuyor.

 

Ntvmsnbc

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme