Uzayın Derinliklerindeki Moby Dick

Etkinlikler
Şiirsel üslubuyla bilimkurgu edebiyatının en ünlü isimleri arasında yer alan Bradbury’nin öteki dünyalara yelken açan ama dünyamızın ünlü edebiyat eserlerine göndermeler yapan iki romanı Türkçe&...
EMOJİLE

Şiirsel üslubuyla bilimkurgu edebiyatının en ünlü isimleri arasında yer alan Bradbury’nin öteki dünyalara yelken açan ama dünyamızın ünlü edebiyat eserlerine göndermeler yapan iki romanı Türkçe’ye kazandırıldı.
Bilim Kurgu edebiyatının ünlü isimlerinden Ray Bradbury’nin, bambaşka dünyalara ait iki kısa romanını bir araya getiren Şimdi ve Daima (Now and Forever) adlı kitabı, İthaki Yayınları‘nca çevrilerek Türk okurlarıyla buluşturuldu.

Kemal Baran Özbek’in çevirdiği ve Selçuk Aylar’ın yayına hazırladığı eserde yer şiirsel, yer yer mizahi üslubu ile bilim kurguya farklı renkler katmayı başaran Ray Bradbury’nin sade üslubu mevcudiyetini koruyor…

Kaptan Ahab’ın yerini çılgın bir uzay gemisi kaptanı, Beyaz Balina’nınkini de dev bir kuyruklu yıldız alıyor. Ray Bradbury, Moby Dick’in anafikrini olduğu gibi koruyarak, insanoğlunun tutkularının sınır tanımazlığını uzayın derinliklerine taşıyor.

Diğer hikâyede ise Amerika’da gizemli bir kasabayı ziyaret eden bir gazeteci, yaşamın ve zamanın anlamını yeniden keşfidiyor. Ancak bu keşifle birlikte, kaderini belirleyecek bir seçim yapmak zorunda kalıyor.

(Haber 7)

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme