“Umut Çocukları Derneği”ne Umut

Etkinlikler
19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Fikret Hakan, Nesrin Akkoç ve İlkim Karaca, 21 Mayıs Perşembe günü saat 15:00’de Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Gençlik ve ...
EMOJİLE

19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Fikret Hakan, Nesrin Akkoç ve İlkim Karaca, 21 Mayıs Perşembe günü saat 15:00’de Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Gençlik ve Sanat” konulu söyleşiyle Zeytinburnulu gençlerle bir araya geliyor.
 
1950 yılında ‘Üç Güvercin’ oyunuyla tiyatro sahnelerine ilk adımını atan, 1953 yılında ‘Köprüaltı Çocukları’ filmiyle ilk kez kamera karşısına geçen ve Türk sinemasına elli yıldan fazla emek veren usta oyuncu Fikret Hakan, 1988 Milliyet Sinema Kraliçesi seçilen Nesrin Akkoç ile Türk rock müziğinin en büyük yorumcusu rahmetli Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca, “Umut Çocukları Derneği” yararına “Gençlik ve Sanat” konulu söyleşide gençlerle deneyimlerini paylaşacaklar.
 
Usta sanatçılar, söyleşi öncesinde  “Umut Çocukları Derneği” yararına “Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Lisesi” tarafından hazırlanan Geleneksel Resim ve İş-teknik Sergisi’ne katılacaklar. Serginin ardından gerçekleşecek “Gençlik ve Sanat” konulu söyleşide, birbirinden değerli üç konuğun meslek ve yaşam tecrübeleri, gençlerin sanatla ilgisi, gençliğin sanata bakışı ve kuşaklar arası sanat algısı üzerine görüşleri, sanat dünyasında yol almak isteyen gençlere ipuçları sunacak.
 
Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Gençliğin haftasında çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Hem ustalarla gençleri buluşturuyoruz, hem de sokaktaki çocuklara umut olacak güzel bir işe Zeytinburnu halkını ortak ediyoruz. Bu çok gurur verici.” dedi.
 
Sinemadan müziğe, tiyatrodan edebiyata birçok sanat dalı hakkında düşüncelerin paylaşılacağı söyleşi, hem sanatçıların dünyasını merak eden sanatseverler için hem de bu alanlarda gelecekte adını duyurmak isteyen genç sanatçı adayları için Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde kaçırılmaması gereken bir paylaşım olacak.
 
 
 
İrtibat İçin:
 
Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi
Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu
Hanife ÖZPINAR
 
Adres: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi
             Zeytinburnu Meydanı, Semiha Şakir Cad.
             Zeytinburnu/İSTANBUL
 
Tel: 0212 415 58 58
 
E-mail: hanifeozpinar@gmail.com
              zksmerkezi@gmail.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme