Uçan Adam New York’da sahnelecek

Etkinlikler
TAASNY’den yapılan açıklamada, İbrahim Yazıcı’nın yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği oyunun muziklerini Didem Aslan’ın yaptığı belirtildi. Dansları ve müzikleriyle tam bir gö...
EMOJİLE

TAASNY’den yapılan açıklamada, İbrahim Yazıcı’nın yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği oyunun muziklerini Didem Aslan’ın yaptığı belirtildi. Dansları ve müzikleriyle tam bir görsel şölen halinde geçen oyunun müzik direktörlüğünü Ece Ünsal’ın, dans koreografilerini Aslı Yeşil’in, dekor, kostüm ve afiş tasarımını da Nihan Yeşil’in üstlendiği bildirildi.

”Avrupa Yakası” dizisindeki Şesu karakteriyle Türk seyircisinin yakından tanıdığı oyuncu Bülent Polat’ın başrolde Uçan Adam’ı canlandırdığı oyunun teknik hazırlıkları ve provalarının üç ay sürdüğü öğrenildi.

Oyunun, 27 Şubatta ”New York Lighthouse International Theatre”da üç kez Türkçe oynanmasının ardından, 15 Amerikan ilkokulunda Amerikalı çocuklar için İngilizce sahneleceği de bildirildi.

Washington merkezli Türk Kültür Vakfı (TCF) ve Türk Hava Yollarının ana sponsorluğunda düzenlenecek gösteriler hakkında konuşan TAASNY’nin kurucusu İbrahim Yazıcı, bu projeyle ilk kez Amerika’da ilkokullara ulaştıklarını belirterek şöyle konuştu:

”Oyunun içinde Türk kültürüne ait öğelerle birlikte muhteşem müzikler ve danslarla hiç bir çocuğun unutamayacağı bir şölen hazırladık. Özellikle Amerikalı çocukların Türk kültürüne ait ögeleri bu küçük yaşlarda görmelerini çok önemsiyoruz. Hiç bir insanın çocukluğunda yaşadığı güzel anıları unutmadığından yola çıkarsak, iki kültür arasındaki sempatiyi arttıracağımızı ümit ediyoruz. Bu projemizi destekleyen ve bize inanan ana sponsorlarımıza ve New York Başkonsolosumuz Sayın Mehmet Samsar’a teşekkürlerimizi bir kez daha ifade etmek isteriz.”

TAASNY daha önce Türk tiyatrosundan örnekleri Broadway’de birçok kez başarıyla temsil etmişti. [aa]