Üç Tenor Aya İrini’de

Etkinlikler
Verdikleri konserleri herkesin büyük bir heyecanla izlediği üç tenor Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar, kanserli çocuklar için sahne alıyor. Tenorlar, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (...
EMOJİLE

Verdikleri konserleri herkesin büyük bir heyecanla izlediği üç tenor Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar, kanserli çocuklar için sahne alıyor. Tenorlar, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) hayata geçireceği Aile Evi projesine destek için bugün, Aya İrini’de konser verecek.

Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar’ın, şef Naci Özgüç yönetiminde Maltepe Belediyesi Senfoni Orkestrası (MBSO) ile sahne alacağı konser, saat 21.00’de başlayacak. Konserden elde edilecek tüm gelir, proje için Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na bağışlanacak. Tenorlar, aryalardan türkülere kadar çeşitli eserleri, müzikseverler için seslendirecek. Tüm dünyada çok beğenilen üç tenor kavramını Türkiye’de hayata geçiren Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ile Aykut Çınar, zaman zaman birlikte, bazen de tek başına farklı stillerde eserler okuyacak.

BAŞROLLERDE OYNADI

Üç tenorlardan Şenol Talınlı, 1997 yılında 2. Uluslararası Leyla Gencer Şan Yarışması’nda derece aldı. Yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda konser verdi. Birçok eserde başrol oynadı. Tenorlardan Ayhan Uştuk de, müzik eğitimine küçük yaşlarda aldığı klasik gitar dersleriyle başladı. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nden ‘Yüksek Şeref’ derecesi ile bölüm birincisi olarak mezun oldu. Avrupa’daki birçok festivalde yer alan sanatçının çok sayıda ödülü var.

Konser, bugün, saat 21.00’de Aya İrini’de. Bilet: 60 TL. Biletler Biletix’te.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme