Türk öyküsünde kadının sesi sempozyumu

Etkinlikler
Günümüz edebiyat dünyasının zengin ve verimli damarlarından birini oluşturan öykü alanında kadın yazarların ortaya koydukları eserler ve öykü dünyaları, düzenlenecek olan bir sempozyumda çeşitli yönle...
EMOJİLE

Günümüz edebiyat dünyasının zengin ve verimli damarlarından birini oluşturan öykü alanında kadın yazarların ortaya koydukları eserler ve öykü dünyaları, düzenlenecek olan bir sempozyumda çeşitli yönleriyle ele alınacak.

Küçükçekmece Belediyesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Günümüz Türk Öyküsünde Kadının Sesi Sempozyumu”, 7-8 Mart 2013 (Perşembe-Cuma) tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Son dönemde nitelikli etkinliklerde adını duyuran ve kültür ve sanat alanındaki çalışmalara katkılarıyla öne çıkan Küçükçekmece Belediyesi’nin destek verdiği programda, hem Türkiye genelinden çok sayıda akademisyen ve edebiyat eleştirmeni, hem de son dönemde eserleriyle öne çıkmış olan kadın öykücüler konuşmacı olarak yerlerini alacaklar.

Açılışı 7 Mart 2013 Perşembe günü 09.30 – 12.30 saatleri arasında Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak olan programın öğleden sonraki oturumları
14.30 – 17.30 saatleri arasında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Topkapı Yerleşkesi’nde (Yenikapı Mevlevihanesi), Cuma gününün sabah oturumları 09.30 – 12.30 saatleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Yerleşkesi’nde bulunan Oditoryum’da, öğleden sonra oturumları ise 14.30 – 17.30 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleştirilecek. Değerlendirme konuşmalarının ardından Âvâze Türk Müziği Kadınlar Topluluğu’nun kadın bestekârların eserlerini seslendireceği bir konserle son bulacak olan kapanış programı ise Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 19.00’da başlayacak.

Programa katkı sağlayacak isimler şu şekilde sıralanıyor: Cihan Aktaş, Prof. Dr. M. Fatih Andı, Doç. Dr. Ahmet Ağır, Prof. Dr. Hülya Argunşah, Yrd. Doç. Dr. Bahtiyar Aslan, Fatma Barbarosoğlu, Nalan Barbarosoğlu, Prof. Dr. Yakup Çelik, Ar. Gör. Ahmet Çiçekler, Sevinç Çokum, Ali Çolak, Doç. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu, Doç. Dr. Meral Demiryürek, Doç. Dr. Ülkü Eliuz, Sibel Eraslan, Naime Erkovan, Doç. Dr. Özlem Fedai, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Gürlek, Yrd. Doç. Dr. Gülsemin Hazer, Doğan Hızlan, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Müge İplikçi, Dr. Âlim Kahraman, Yrd. Doç. Dr. Beyhan Kanter, Karin Karakaşlı, İsa Kocakaplan, Prof. Dr. Aynur Koçak, Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Ömer Lekesiz, Doç. Dr. Mehmet Narlı, Hatice Meryem, Yıldız Ramazanoğlu, Hüseyin Su, H. Hümeyra Şahin, Cemal Şakar, Yrd. Doç. Dr. Zeynep Kevser Şerefoğlu, Ali Ural, Hilmi Yavuz.

Bilgi ve İletişim: oykusempozyumu@fsm.edu.tr

Fatihsultan.edu.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme