Troya’nın Şimdiki Durağı İstanbul

Etkinlikler
Troya Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda İstanbullularla buluşacak. Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, sahneye çıktığı ilk günden bugüne kadar tüm dünyada; 80 ülkede 3 bin gösteri yaptı. An...
EMOJİLE

Troya Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda İstanbullularla buluşacak.

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, sahneye çıktığı ilk günden bugüne kadar tüm dünyada; 80 ülkede 3 bin gösteri yaptı.

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Troya‘yı 22 Haziran Salı ve 23 Haziran Çarşamba saat 21.00’de Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Troya Türkiye Turnesi’nin başarı, heyecan, mutluluk ve büyük ilgiyle devam ettiğini söyledi.

3 bin yıllık bir efsane olan Troya’nın İstanbul’daki her gösterisinde farklı duygular içerisinde olduklarını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“İstanbul, tarihi zenginlikleriyle dolu bir şehrimiz. Bir çok medeniyetin doğduğu bir kent. Burada Troya gösterisiyle izleyici karşısında olmak bizim açımızdan oldukça keyif verici bir duygu. İstanbul’da her sahneye çıktığımızda tüm ekibimiz ve dansçılarımız ayrı bir heyecan yaşıyorlar. Tarihi kültürü çok fazla olan İstanbul’da 3 bin yıllık bir efsaneyi Anadolu’nun dans diliyle anlatmak kolay bir iş değil. Biz bu olguyu çoktan aştık. Her gösterimize sanki ilk kez sahneye çıkıyormuş gibi hazırlanıyoruz.

Daha önce burada sahneledik oldu ve bitti demiyoruz. Disiplinli ve özverili çalışmamız sonrasında da beklediğimiz ilgi ve alakanın kat be kat fazlasını almak bizi çok gururlandırıyor. Troya gösterisini sahnelediğimiz dünyanın en büyük mekanlarında bile bizler bu duyguyu yaşıyoruz. Bizim gösterilerimizi izleyenler, tekrar tekrar izlemeye geliyorlar. Yaptığımız bu zor işin altından, harcadığımız emek ve sanatseverlerin alkışlarıyla kalkıyoruz”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme