”Taş Atma Uçak At” Projesi

Etkinlikler
Türk Hava Kurumu’nun (THK) yürüttüğü, ”Taş Atma Uçak At” projesi kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 3 bin genç, polislerle birlikte model uçak yaptı. Ücretsiz h...
EMOJİLE

Türk Hava Kurumu’nun (THK) yürüttüğü, ”Taş Atma Uçak At” projesi kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 3 bin genç, polislerle birlikte model uçak yaptı.

Ücretsiz havacılık eğitimleriyle her yıl yüzlerce havacılık sevdalısı Türk gencini göklerle buluşturan THK, model uçak kurslarıyla gençlere havacılığı sevdiriyor.

THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, model uçak yapımının havacılığı yaygınlaştırmak ve sevdirmek açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Birçok ilde maket uçak yapımı kursu ve yarışması düzenlediklerini ve gençlere model uçak yapımını öğrettiklerini ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

”Gençlerimiz bu model uçakları yaparken içinde bulundukları birçok olumsuzluğu bir kenara bırakıyor ve model uçağa yoğunlaşıyor, uçak yaparken rahatlıyor. Tabi havacılığa ilgi duymaları da cabası. 2010’da bu konuda önemli bir proje yürüttük. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi yürüttüğümüz ‘Taş Atma Uçak At” projesi sayesinde gençlerimiz polislerle birlikte model uçak yaptı ve yarıştı. Çocuklarımıza bu eğitimi Şanlıurfa’da, Muş’ta, Şırnak’ta, Hakkari’de, Siirt’te, Cizre’de, Yüksekova’da ve daha birçok yerde verdik.”

Yıldırım, kurslardan dolayı çok güzel tepkiler olduğunu, kurslar sayesinde gençlerin içindeki güzel havacılık duygularını ortaya çıkardıklarını, gençlerin model uçak yapımıyla meşgul olunca kendisini daha iyi hissettiğini vurguladı.

Proje çerçevesinde yaklaşık 3 bin gence kurs verildiğini, 8 bin gencin de bu etkinliklere katılımının sağlandığını ifade eden Yıldırım, şöyle devam etti:

”Etkinliğe 300 de polis katıldı. Bu kurslar sayesinde gençlerimiz güvenlik güçlerine daha sempatiyle yaklaşmaya başladı. Bunun gençlerimiz için faydalı olduğuna inanıyoruz. Projeyi bu yıl ‘THK Gençlerle El Ele’ adı altında sürdüreceğiz. Gençlerin ayağına giderek onlara eğitimler konferanslar vereceğiz ve onlara havacılığı sevdirmeye çalışacağız. Bu projeyi Türkiye genelinde sürdüreceğiz. Daha fazla gencin THK ile buluşmasını sağlayacağız.”

-MODEL UÇAK SATIŞLARI-

Yıldırım, mağazalarından ve internet üzerinden model uçak satışları yaptıklarını, Ankara’da bir depoları bulunduğunu, buradan her türlü uçağın modelinin bulunabildiğini dile getirdi.

Gaziantep’te de yakın bir zamanda model uçak satış mağazası açmayı düşündüklerini, satış mağazası ağını genişlettiklerini dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

”En büyük özelliğimiz de, bir model satıldıktan sonra özellikle uçan modeller, herhangi bir kaza ya da kırım geçirdiği zaman ihtiyaç duyulan parçaları da satıyoruz. Yani onu sipariş verdikleri zaman internet üzerinden ya da bizim mağazalarımızdan istediği zaman onu da gönderebiliyoruz.

Dünyadaki kullanılan en yeni en son modelleri getiriyoruz, taşıyoruz. Yurt dışıyla devamlı temas halindeyiz, nerede yeni bir model çıktı, geliştirildi hemen envanterimize dahil ediyoruz. Havacılık sevdalılarına o modelleri sunuyoruz. Çok talep var gerçekten, inanılmaz. En çok da radyo kumandalı modeller ilgi görüyor.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme