Tarihi Tablo Tavan Arasından Çıktı

Etkinlikler
Rönesas döneminin en önemli ressamı Michelangelo’nun bilinmeyen bir resmi New York’un kenar mahallesinde bulundu. ABD’nin New York şehrinin kenar mahallesi Buffola‘da oturan Ko...
EMOJİLE

Rönesas döneminin en önemli ressamı Michelangelo’nun bilinmeyen bir resmi New York’un kenar mahallesinde bulundu.

ABD’nin New York şehrinin kenar mahallesi Buffola‘da oturan Kober ailesinin bir sofa arkasına asılı duran tablonun Rönesans döneminin ünlü ressamı Michelangelo’nun resmi olduğu anlaşıldı.

Geçen 27 yıl içinde Kober ailesi tarafından hatırlanmayan veya unutulan ı resmin yüzyılın en büyük kayıp buluşu olarak resim tari-I hi uzmanları tarafından tesI pit edildiği açıklandı.

Tehlikesiz bir yerde koruma altına alının resme 300 I milyon dolar (188 milyon I sterlin) fiyat biçildiği belir-I tildi. Antonio Forcellino adındaki sanat eseri tarihçisi ve restorasyon uzmanı Martin Kober’in elinde ilk kez resmi gördüğünü kaydetti. Xray cihazından geçirilen tarihi eserin Hz. İsa ve Anne Meryem figürleri içerdiği boyutunun ise orijinal oluşuna önemli bir kanıt olduğu açıklandı.

RESİM ALMANYA KÖKENLİ

Aynı içerikli bir çalışmanın Michelangelo‘nun arkadaşı Vittoria Colonna tarafından 1545 yılında yapıldığının anlaşılması ise dönemin hayal dünyasının benzerliği açısından önemli bulundu. Yapılan araştırmayla Kober ailesinin ikinci kuşak üvey kız kardeşlerine bu resmin 1883 yılında Almanya’dan gönderildiği ortaya çıktı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme