‘Tango’lu Günler Başlıyor!

Etkinlikler
Tüm dünyanın tango tutkunlarını biraraya getiren 6. Uluslararası İstanbul Tango Festivali 1-5 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Ünlü tango dansçılarının katılacağı festivale D...
EMOJİLE

Tüm dünyanın tango tutkunlarını biraraya getiren 6. Uluslararası İstanbul Tango Festivali 1-5 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Ünlü tango dansçılarının katılacağı festivale Dalyan Kulüp, Adile Sultan Sarayı ve 1001 Direk Sarnıcı gibi İstanbul’un tarihini yansıtan en önemli mekânları ev sahipliği yapacak.

İstanbul, tüm dünyadaki tango tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor. İlki 2004 yılında düzenlenen Uluslararası İstanbul Tango Festivali’nin 6’ıncısı, 1 – 5 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Avrupa’nın en önemli festivalleri arasında yer alan ve 39 ayrı ülkeden yaklaşık 400 dansçının katılacağı Festival’e, Mariano "Chicho" Frumboli – Juana Sepulveda, Sebastian Arce – Mariana Montes, Adrian Veredice – Alejandra Hobert, Coline Ruiz – Damian Rosenthal ve Gaaston Torelli – Moria Castellano gibi dünyaca ünlü dansçılar katılacak.

Türk müzisyenlerin oluşturduğu İstanbul Academia Project ve Tango Mediterraneo orkestralarının performans sergileyeceği festivalde katılımcılar, dünyaca ünlü tango dansçılarından eğitim alabilecekler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği, 1001 Direk Sarnıcı’nın mekan desteği sağladığı ve 1 Temmuz 2009 Çarşamba günü tekne turu ile başlayacak 6. Uluslararası İstanbul Tango Festivali, 5 Temmuz’da 1001 Direk Sarnıcı’nın büyülü atmosferinde gerçekleşecek gösterilerle son bulacak.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme