Suya Akan 13 Duygu

Etkinlikler
‘Ebru’da geleneksel malzemeleri kullandığı halde formda alışılmışın dışına çıkan Feride Dayanç Atölyesi, perspektif, ışık ve derinliğe önem vermesiyle tanınıyor. 13 ebru sanatçısının çalış...
EMOJİLE

‘Ebru’da geleneksel malzemeleri kullandığı halde formda alışılmışın dışına çıkan Feride Dayanç Atölyesi, perspektif, ışık ve derinliğe önem vermesiyle tanınıyor. 13 ebru sanatçısının çalışmaları Tarık Zafer Tunaya Sanat Galerisi’nde.

Ebruda geleneksel malzemeleri kullandığı halde formda alışılmışın dışına çıkan Feride Dayanç Atölyesi, perspektif, ışık ve derinliğe önem vermesiyle tanınıyor.

Portre, natürmort, peyzaj çalışmaları, geleneksel ebru malzemeleriyle yapılan resim olarak tanımlanıyor. Atölye çalışmalarının katılımcıları, bu yolla kendilerini daha özgür hissettiklerini, duygularını suya ve renklere özgürce aktarabildiklerini belirtiyor.

1 Şubat- 28 Şubat 2009 tarihleri arasında, Tarık Zafer Tunaya Sanat Galerisi’nde açılacak sergide, toplam 84 ebru çalışması sanatseverlerle buluşacak.

Tarih: 1 Şubat-28 Şubat 2009

Yer : Tarık Zafer Tunaya Sanat Galerisi

Sergiye Katılacak olan Ebru Sanatçıları: Asuman Tunçel Bozyiğit, Bilgin Yılmaz, Fatoş Atalay, Gülser Armutak, İpek Özsoy, Kohar Çankar, Mine Türkoğlu, Nagihan Öğüt, Nesrin Bilsel, Nur Soylu, Serpil Bilmaç, Sıdıka Ardal, Zeynep Erol.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme