Sothebys’de Türk Sanatı

Etkinlikler
Müzayedede 53 Türk sanatçısının resim, fotoğraf, heykel ve enstelasyon alanındaki 73 eseri satışa sunulacak. Müzayede evi, daha önce Osmanlı sanat eserlerini açık artırmaya çıkarmıştı. Toplam 1.2 mily...
EMOJİLE

Müzayedede 53 Türk sanatçısının resim, fotoğraf, heykel ve enstelasyon alanındaki 73 eseri satışa sunulacak. Müzayede evi, daha önce Osmanlı sanat eserlerini açık artırmaya çıkarmıştı.

Toplam 1.2 milyon sterlin civarında gelir beklenen müzayedede, Türk modern sanatının dinamizmini yansıtan önemli eserlerin satışa sunulacağı bildirildi. Satışta ressam Erol Akyavaş’ın 1980’de kanvas üzerine yağlı boyayla yaptığı “Öpücük” adlı tablonun da yer alacağına dikkat çeken Sotheby’s Müzayede Evi yetkilileri, pek çok sanatseverin peşinde olduğu bilinen tablonun satışından 25 ile 35 bin sterlin arasında gelir beklendiğini açıkladı.
Mübin Orhon’un 1961’de yaptığı yağlıboya çalışması “İsimsiz”in de 60 ile 80 bin sterlin gelir getirmesinin beklendiği müzayedede, hiperrealist bir fotoğraf sanatçısı olarak tanımlanan Taner Ceylan’ın “Ruhani” adlı çalışması ise 30-40 bin sterlin aralığında alıcı bulması beklenen eserler arasında sayılıyor.

Fotoğraf alanında Hale Tenger ve Nazif Topçuoğlu’nun eserlerinin de yer aldığı müzayedede, heykel alanında Seyhun Topuz’un “Red VI” adlı eseri 20-30 bin sterlin tahmini fiyatla satışa çıkarılacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme