Sivil Anayasa Tohum’da!

Etkinlikler
1958 yılından beri yayın hayatına arada kesintilere uğramasına rağmen devam eden Tohum Dergisi bu sayısında dosya konusu olarak “Sivil Anayasa”yı işliyor. Sivil Dayanışma Platformu’n...
EMOJİLE

1958 yılından beri yayın hayatına arada kesintilere uğramasına rağmen devam eden Tohum Dergisi bu sayısında dosya konusu olarak “Sivil Anayasa”yı işliyor.

Sivil Dayanışma Platformu’nda yer alarak sivil anayasa ile ilgili sürecin bizzat müdahili olan ÖNDER, sivil anayasa ihtiyacının geldiği son noktadan hareketle imam-hatiplilerin konuya yaklaşımını Tohum Dergisi’nde okuyucularına sunuyor.

Anayasa paketi referandum sürecine girmişken tartışmanın doğru zemin üzerinden yapılması da en az anayasanın kendisi kadar önem taşıyor. Doç. Dr. Mustafa Şentop Tohum Dergisi için yazdığı yazıda tam da bu noktadan hareketle sivil anayasa konusunu ele alıyor. Eski Yargıtay Başkanı ve Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Sami Selçuk kendisi ile yapılan röportajda 1982 anayasasını bir örümcek ağına benzetirken anayasanın toptan değiştirilmesi noktasının da altını çiziyor.

Doç. Dr. Berdal Aral sivil anayasa için geniş mutakabat olmadığını savunanlarla uzlaşma olamayacağını dile getiren yazısıyla konuyu değerlendiriyor. Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ile sivil anayasa, Türkiye’nin iç ve dış politikası üzerine Rabia Ayaz’ın yaptığı röportajın yanı sıra, Tarık Tufan’la Türkiye’de İslamcıların dönüşümü ve sinemada imam imajına yönelik yapılan röportaj bu sayıda oldukça dikkat çekeceğe benziyor.

Cihan Aktaş’ın da yeni öyküleriyle yer aldığı Tohum Dergisi 136.sayısından itibaren karikatürist İbrahim Özdabak’ın da çizgileriyle dergide yer alacağının müjdesini veriyor.

Dergiye ulaşmak için www.onder.org.tr adresi ve 0212 519 09 53 – 519 12 76 nolu telefonları kullanabilirsiniz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme