Sinan Bengier kalp krizi geçirdi

Etkinlikler
Levent Kırca’nın ‘Olacak O Kadar’ adlı programında ‘Tam teçhizatlı haber kameramanı Cevat Kelle" karakteriyle adını Türkiye’ye duyuran Sinan Bengier, ‘Haraşo H...
EMOJİLE

Levent Kırca’nın ‘Olacak O Kadar’ adlı programında ‘Tam teçhizatlı haber kameramanı Cevat Kelle" karakteriyle adını Türkiye’ye duyuran Sinan Bengier, ‘Haraşo Hayatlar’ adlı tiyatro oyununu sahnelemek için gitiği Antalya’da kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Haluk Işık’ın yazdığı, Halit Akçatepe’nin yönettiği tiyatro oyunu "Haraşo Hayatlar"ı sahnelemek için Antalya’ya giden ünlü tiyatro oyuncusu Sinan Bengier, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dün diyabet hastaları için oyunu sahneledikten sonra gittiği bir kafeteryada rahatsızlandı.

Özel Yaşam Hastanesine kaldırılan Sinen Bengier’in kalp damarlarından birinde tıkanıklık olduğu ve kalp krizi geçirdiği tespit edildi. Bengier’e anjiyo yapılarak tıkalı damar açıldı.

Sancının o an kesilmesi halinde rahatsızlığını önemsemeyeceğini ve turne çerçevesinde bugün Elmalı ilçesine gideceğini belirten Bengier, "Belki de orada rahatsızlanacaktım ve hastaneye yetişemeyip bugün aranızda olmayacaktım" dedi.

Bengier, bir an önce iyileşip sahnelere dönmeyi istediğini, bu arada sigarayı da bırakmaya karar verdiğini anlattı.

Bengier’in operasyonunu gerçekleştiren Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ahmet Oğuz Baktir de, anjiyoyla tıkalı kalp damarının açıldığını, şu anda sanatçının genel sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Sanatçının yarın taburcu edilebileceğini belirten Baktir, Bengier’in bir süre istirahat etmesi gerektiğini, ancak kalbinde hasar oluşmadığı için kısa süre içinde yeniden sahnelere dönebileceğini bildirdi.

Haraşo Hayatlar adlı oyunu sahneleyen Adım Tiyatro’nun kurucusu Metin Karaman da, Bengier’in rahatsızlandığı haberini alınca hemen Antalya’ya geldiğini söyledi. Karaman, bugün Elmalı ilçesinde, yarın da İstanbul Kozyatağı’ndaki gösterimlerin ertelendiğini açıkladı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme