Şehir Tarihi Yazarları Ankara’da

Etkinlikler
Kentler üzerine yazılmış en güzel kitap kuşkusuz Tanpınar’ın Beş Şehir’idir. Bu yüzden Tanpınar için şehir tarihçisi demek pek yanlış olmaz. Usta yazar Beş Şehir’de "Ankara, uzu...
EMOJİLE

Kentler üzerine yazılmış en güzel kitap kuşkusuz Tanpınar’ın Beş Şehir’idir.
Bu yüzden Tanpınar için şehir tarihçisi demek pek yanlış olmaz. Usta yazar Beş Şehir’de "Ankara, uzun tarihinin şaşırtıcı terkipleriyle doludur" der.

Ankara 5-7 Kasım’da Milletlerarası Şehir Tarihi Yazarları Kongresi‘ne ev sahipliği yapacak. Türkiye Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen kongrede Prof. Dr. Halil İnalcık, Prof. Dr. Semavi Eyice, Mustafa Armağan, Prof. Dr. Ali Birinci, Doç. Dr. Haluk Dursun, Şükrü Karatepe, Prof. Dr. Suphi Saatçi, Doç. Dr. Kamil Uğurlu, Rasim Özdenören, Metin Önal Mengüşoğlu, Yusuf Kaplan, Prof. Dr. Hakan Poyraz, Prof. Dr. Musa Çadırcı, Doç. Dr. Bülent Arı’nın da aralarında bulunduğu Türk ve İslâm dünyasının medeniyet merkezi şehirler üzerine yazan pek çok isim bir araya gelecek. TYB’nin yeni hizmet binası ve kültür merkezi de Kızılay Sümer 1 Sokağı 11 numarada 6 Kasım Cumartesi günü saat 13.30’da hizmete açılacak.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme