Santralistanbul’a Büyük Ödül!

Etkinlikler
Mimarlık alanında dünyanın en iyi projelerine verilen "The International Architecture Awards" ödülleri açıklandı. Santralistanbul Çağdaş Sanatlar Müzesi dünyanın 38 farklı ülkesinden ödül al...
EMOJİLE

Mimarlık alanında dünyanın en iyi projelerine verilen "The International Architecture Awards" ödülleri açıklandı.

Santralistanbul Çağdaş Sanatlar Müzesi dünyanın 38 farklı ülkesinden ödül almaya hak kazanan 95 projeden biri oldu.

Santralistanbul‘a bu ödülü kazandıran binanın tasarımcıları ise Emre Arolat Architects ve Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri.

"Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi" ile "Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kentsel Planlama Merkezi" tarafından organize edilen ödüllerde jüri üyeleri her yıl farklı bir ülkenin seçkin mimarları, akademisyenleri ve mimarlık eleştirmenlerinden oluşuyor.

Bu yıl rekor sayıda katılımın gerçekleştiği yarışmada jüri, gökdelen yapılarından kültür merkezlerine, okul ve kampüs yapılarından stadyumlara, restorasyon projelerinden dini yapılara, toplu konutlardan kentsel planlama projelerine kadar dünyanın farklı ülkelerinde yer alan çok geniş bir yapı yelpazesini inceleyerek seçimini yaptı.

Ödüller 4-7 Kasım 2010 tarihleri arasında Madrid, İspanya‘da gerçekleştirilecek olan "The City and The World" Konferansı kapsamındaki törenle sahiplerine sunulacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme