Sanat ‘Mavi Marmara’ya Değdi

Etkinlikler
Nesibe Şahin, Mavi Marmara’yı resmetti. Mavi Marmara tuvalde de gönlümüze yol buluyor. Mavi Marmara hem zihnimize hem kalbimize kazındı. Artık bizim için isimlerden öte bir isim. Gemidekiler biz...
EMOJİLE

Nesibe Şahin, Mavi Marmara’yı resmetti. Mavi Marmara tuvalde de gönlümüze yol buluyor.

Mavi Marmara hem zihnimize hem kalbimize kazındı. Artık bizim için isimlerden öte bir isim. Gemidekiler bizim için sıradan birer insandan farklı. Gazze biraz daha yakın oldu; kan kardeşimiz oldu Mavi Marmara’dan sonra.

dunyabizim.com’dan Rabia Kardaş’ın haberi… Sanatın eli nereye değse, orada renkler canlanır, mânâ kavîleşir. Ömürlerden bir ömür kazanır sanatın değdiği yer. O yerlerden biri de işte Mavi Marmara.

Kendisini çocuk hikâyelerinden, masallarından tanıdığım güzel kardeşim Nesibe Şahin, aynı zamanda resim sanatı ile de ilgileniyor. Yağlı boya ve sulu boya tablolar çalışıyor, kıymetini bilene hediye ediyor, bazen satıyor. Son günlerde kalbimize dokunan Mavi Marmara gemisini de resmetti. Sanat Mavi Marmara’ya, Mavi Marmara da sanata değmiş oldu. Resim, görenlerden tam puan aldı.

Gözlerim doldu sık sık

“Çok güzel olmuş” diye ben de kendisini tebrik etmek istedim. O vakit öğrendim ki, Mavi Marmara’yı resmetmek kolay olmamış. “Sık sık gözlerim doluyordu, çalışmayı bırakmak zorunda kalıyordum” diyor Nesibe.

“Belki” dedik, “bir Mavi Marmara sergisi açılır.” “Neden olmasın”, diyor. Zaten Nesibe şu anda geminin bir başka resmi üzerinde çalışıyor. Belki bu uğraşta başka kardeşler de vardır; onlar da renkleri ve kabiliyetlerini Mavi Marmara için de konuştururlar. Bu dava sanatın, sözün, hâl’in her şekliyle konuşulana ve galip gelene kadar…

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme