Sair Zamanlar’a Noktayı Koydu!..

Etkinlikler
Kültürel radyoculuk alanında yaptığı programlarıyla bilinen Özel Fm’den ilginç bir istifa haberi geldi. Radyonun en popüler ve her kesimden ciddi dinleyici kitlesi bulunan programcısı Nurdal Dur...
EMOJİLE

Kültürel radyoculuk alanında yaptığı programlarıyla bilinen Özel Fm’den ilginç bir istifa haberi geldi. Radyonun en popüler ve her kesimden ciddi dinleyici kitlesi bulunan programcısı Nurdal Durmuş, Sair Zamanlar isimli programını bitirerek Özel Fm’deki programlarına dönmemek üzere istifa ettiğini açıkladı.

Kültür dünyamızın dergi, etkinlik ve kültürel alanda yapılan çalışmalarının tanıtımlarına ciddi katkılar sağlamış, genç kuşakların edebiyat ve sanatla olan bağlarını güçlendirmesine yoğun çaba sarfetmişti.

Son programında sansür ve bilen bilmeyen herkesin her konuda uzaman olduğu tezinden hareketle birçok kurumun iş bilmeyeneler tarafından yönetildiğine dair tespitleri dikkat çekmişti.
Özel Fm’in değişen ve kültürel eksenden kayan yayın çizgisi nedeniyle radyoyla arasında bir soğukluk olduğu hissedilen programcı, bloğunda yayınladığı veda mektubunda sonbaharda başka bir radyoda programlarına yeniden başlayabileceğini belirterek şu satırlara yer veriyor:

Sair Zamanlara Veda…

Kuruluşundan bugüne, yaklaşık 14 yıldır her türlü fedakârlığı göstererek emek verdiğim, bütün zor günlerinde yanında olduğum Özel FM’den sürekli ayrılık kararı almış bulunmaktayım. Ayrılık kararının tek taraflı, tamamen kişisel bir karar olduğunu bilmenizi isterim. Hayatıma kattığı bütün değerler için, beni biz yapan mikrofondan hayata savurduğum bütün cümleler için, uzun yıllar emek verdiğim bu güzel kuruluşa müteşekkirim.

Başlangıcından bugüne kadar adımıza leke bulaşmadan, cümleleri yerlere düşürmeden ve kirletmeden, kimse arkamızdan ya da yüzümüze karşı kötü bir şey söylemeden bu yolda beraber yürüdük. Bu gönül bağı elbet de ‘fiilen programcı olmasam da’ devam edecektir.

Bugüne kadar birbirimizi büyüttüğümüz, şiir okuduğumuz, kitap okuduğumuz, ayet okuduğumuz, şarkılara eşlik ettiğimiz, ıslık çaldığımız, umursanıp umursandığımız, şükrettiğimiz, el ele tutuşarak cümlelerden hayat inşa etmeye uğraştığımız bütün dinleyicilerime minnettarım: Hiç görmedikleri, tanımadıkları bir insana güvenerek dertlerini, sırlarını ve kapılarını açan güzel insanlara…

Şüphesiz aldığımız bütün ödüller, elde ettiğimiz başarılar, kazandığımız bütün dostluklar ve rütbeler dinleyiciye aittir.
Bu bilinçle davranmış olsak da yine de kızdırdığım, bilerek ya da bilmeyerek kırdığım, bütün dinleyicilerimin, programıma katılan Türkiye’nin seçkin sanat ve edebiyatçılarının ve bütün ukalalıklarıma rağmen kahrımı çeken çalışma arkadaşlarımın haklarını helâl etmelerini umut ediyorum.

Lütfen ‘Sair Zamanlar’ yokken de “Kendi dağlarımıza çıkarak yaktığımız ateşin etrafında birbirimizi aydınlatmaya ve durgun sulara taş atmaya devam edelim. İstediğimiz aydınlığı ve dalgalanmayı bulana kadar…”

Ben, "Yaz mevsiminin kuraklaştırdığı kalbimi, hazan mevsiminin yağmurlarında yıkamak ve yeniden taze bahar şarkıları söylemek üzere kendi kıyılarıma çekiliyorum."
Yaz sonu yeni kitap çalışmamı tamamlayıp başka bir radyoda yeniden ceplerime doldurduğum harflerden cümle kurmaya devam edeceğim.

Lütfen gidenlerin ardından dua etmeye ve şarkılarınızı söylemeye devam edin.

Kardeşiniz Nurdal Durmuş
http://www.nurdaldurmus.com/
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme