Sahaflar da TÜYAP’ta

Etkinlikler
Bu yıl 29.su düzenlenen TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’na ilk defa olarak İstanbul’dan ‘sahaflar’ da katılacak. 30 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında pek çok önemli etkinliğe ev ...
EMOJİLE

Bu yıl 29.su düzenlenen TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’na ilk defa olarak İstanbul’dan ‘sahaflar’ da katılacak. 30 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında pek çok önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak olan İstanbul Kitap Fuarı, ‘sahaflar’ın katılmasıyla daha da renklenecek.

Kitap fuarında sahaflara ayrılan bölümde baskısı bitmiş kitaplar, Osmanlıca ve yabancı dildeki eserler, 1. baskı ve imzalı kitaplar, eski gazete, dergi, fotoğraf, belge, afiş, plak, ephemera ve çizgi romanlar yer alacak. 2010 Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul’u yazan yazar, şair, gazeteci ve araştırmacıların katılımı, yurtdışından İstanbul’u yazan yazarların davet edilmesi ve sahaflar tarafından İstanbul üzerine yayınlanmış ve baskısı olmayan nadir kitapların getirilecek olmasıyla, tema olarak belirlenen "İstanbul’u Yazmak" anlamı zenginleşmiş olacak.

Kitap Fuarı’nda bu yıl, edebiyatı ve kültürüyle ilk defa onur konuğu olarak yer alacak İspanya, yazar, çevirmen ve müzisyenleri ile birlikte Uluslararası Salon’a konuk olacak. Zagor’un efsanevi çizeri Gallieno Ferri ve İtalya’nın önde gelen çizerlerinin Kitap Fuarı kapsamında Türkiye’den okurlarıyla buluşacak olmasından dolayı, sahaflar da İspanya ve çizgi roman üzerine ellerinde bulunan ürünlerini de fuara getirecekler.

İstanbul Kitap Fuarı’na bu yıl 14 sahaf katılacak. Fuar süresince Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi 4. Salon’da yer alacak olan sahaflar şöyle: Anka Nadir Kitap, Babil, Barış, Denizler, Gezegen, İkarus, İmge, Kitap İçin, Levant, Müteferrika, Nigar, Osmanlı Koleksiyon, Turcalibris, Turkuaz. 

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme