Sahaflar Çarşısı Fuara Taşındı

Etkinlikler
Tüyap 29. İstanbul Kitap Fuarı‘nın bu yılki ilklerinden biri de İspanyol sokağının hemen sonunda açılan Sahaflar Çarşısı. Çarşı, yılların sahafı Emin Nedret İşli ile TÜYAP Kültür Fuarları Koordi...
EMOJİLE

Tüyap 29. İstanbul Kitap Fuarı‘nın bu yılki ilklerinden biri de İspanyol sokağının hemen sonunda açılan Sahaflar Çarşısı. Çarşı, yılların sahafı Emin Nedret İşli ile TÜYAP Kültür Fuarları Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu‘nun ortak girişimi. Proje, "Bir kitap fuarında sahafların olması düşünülemez" denilerek ve maddi olanakları yayınevlerine göre daha sınırlı olan sahaflara ücretsiz standlar sağlanarak bir kültür çalışması olarak hayata geçirilmiş.

Çarşıda, ilgi alanları birbirinden farklı 15 sahaf standı var. Bir standda klasik ve tarihi bir kitabın ilk baskısı çıkıyor karşınıza, diğerinde babanızın doğduğu gün basılan gazeteler. Biraz ilerlediğinizde asırlık fotoğraflar, tablolar, hatlar ya da taş plaklar, film afişleri… Bir liraya alabileceğiniz objeler de var bin liraya alamayacaklarınız da. Sahaflar Çarşısı, 29. İstanbul Kitap Fuarı’nın kapanış günü olan 7 Kasım’a kadar açık kalacak.

Sabah 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme