“Sabantuy” Bayramı Topkapı’da

Etkinlikler
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., Tataristan Kültür Bakanlığı ve TÜRKSOY işbirliğiyle organize edilen Tatar Halkının geleneksel “Sabantuy” bayramı ve Kültür Evi açılış şenlikleri...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., Tataristan Kültür Bakanlığı ve TÜRKSOY işbirliğiyle organize edilen Tatar Halkının geleneksel “Sabantuy” bayramı ve Kültür Evi açılış şenlikleri Topkapı Kültür Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Dost ve kardeş ülke Tataristan’ın renkli kültürünü, İstanbullu sanatseverlerle buluşturmak amacıyla düzenlenen program, 6 Haziran Cumartesi günü saat: 16.00’da Türk Dünyası Kültür Mahallesi’nde bulunan “R.F Tataristan Kültür Evi”nin açılışı ile başlayacak. Açılış programında, Tatar milli kıyafetleri ve el sanatlarından örneklemelerin sunulacağı bir sergi de yer alıyor.

1000 yılı aşkın bir süredir her sene ilkbaharda ekin işlerinin sona ermesiyle kutlanan ve günümüzde Tatarların yaşadığı her kıtada düzenlenen “Sabantuy” bayramı şenlikleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı Gösterisi ile başlayacak. Tatar eğlence kültürünün en canlı örneklerinin sunulacağı şenliğe, Tataristan Devlet Dans Topluluğu gösterisi, geleneksel halk yarışmaları, müsabakalar ve oyunlarla devam edilecek. Topkapı Kültür Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilecek olan “Sabantuy” kutlamaları, Tataristan milli sanatçılarının sahne alacağı konser programıyla sona erecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme