Sabancı’da Komşu Günleri

Etkinlikler
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), her sergi döneminde gerçekleştirdiği ve gelenekselleşen Komşu Günü etkinliği kapsamında, 24 Haziran Çarşamba günü 10:00-22:00 saatleri arasında, yine E...
EMOJİLE

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), her sergi döneminde gerçekleştirdiği ve gelenekselleşen Komşu Günü etkinliği kapsamında, 24 Haziran Çarşamba günü 10:00-22:00 saatleri arasında, yine Emirganlıları ağırlayacak. Komşu Günü’nde, 30 Haziran’a kadar devam edecek “Batı’ya Yolculuk – Türk Resminin 70 Yıllık Serüveni (1860-1930)” ve 14 Temmuz’a kadar devam edecek “Lizbon Bir Başka Şehirden Hatıralar” başlıklı sergiler ve müze gezilebilecek. Emirganlılar, ikametgahlarını gösteren bir belgeyle muhtarlıktan davetiye alarak, Komşu Günü’ne ücretsiz katılabilecek.

Sakıp Sabancı Müzesi bir kez daha Emirganlı komşularını ağırlıyor!“Müzeye giriş ve çaylar bizden, gezmesi sizden!” sloganıyla duyurulan etkinlik, SSM’nin komşularıyla bağını güçlendirmeyi amaçlıyor ve semt sakinlerinden büyük ilgi görüyor.

SSM’nin farklı salonlarında devam eden 2 sergide; aynı zaman diliminde yaşamış, dönemin sanat merkezi Paris’ten doğan akımlardan haberdar olmakla beraber, kendi şehirlerinin görüntülerini, insanlarını ve ruhunu resimlerine yansıtmaktan vazgeçmemiş Türk ve Portekizli sanatçıların eserleri yer alıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme