Romanlar Beethoven’in Eserini Seslendirecek

Etkinlikler
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımıyla yarın İstanbul’da başlayacak ve iki gün sürecek seminere Edirneli Roman sanatçılar, ”damgalarını vurmaya” hazırlanıyo...
EMOJİLE

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımıyla yarın İstanbul’da başlayacak ve iki gün sürecek seminere Edirneli Roman sanatçılar, ”damgalarını vurmaya” hazırlanıyor.

Bakan Bağış’ın ricası üzerine, açılışta Beethoven’in ünlü 9. Senfonisini seslendirecek sanatçılar, aynı zamanda Avrupa Birliği Marşı da olan bu eseri kendine özgü tarzları ile yorumlayacak.

Edirne Kakava Şenlikleri Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Erdem Güyümgüler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Roman toplumunun sorunlarını ortaya koymak için çeşitli kamu kurumları temsilcileri ile sivil toplum ve üniversitelerin temsilcilerinin bir araya geleceği seminerin açılışını 11 kişilik bir grupla yapacaklarını bildirdi.

Koordinesindeki Roman müzik ekibinin gelen talep üzerine 9. Senfoniyi seslendirecek olmasının onurunu yaşadıklarını ifade eden Güyümgüler, şunları kaydetti: 

 ”Orada en güzel şekilde sanatımızı icra edeceğiz. Bize rica iletildiğinde çok sevindik, e-posta aracılığıyla senfoninin notaları geldi, biz de bunlara çalıştık. Çok güzel olacak, damgamızı vuracağız. Ancak, buna Türkiye yarın şahit olabilir, bu güzel icrayı grup üyeleri dışında Bakan beyin özel ricası olması nedeniyle (sürpriz kaçmasın ayıp olmasın) diye kimseye dinletmiyoruz” 

 Güyümgüler, Edirne Romanları olarak, Bakan Bağış’a Türk ve Avrupa Birliği bayrak motifli hazırlattıkları Edirne’nin ünlü badem ezmesini de armağan edeceklerini de kaydetti.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme