Plastik Sanatçılar Antalya’da

Etkinlikler
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen ”Antalya 3. Uluslararası Plastik Sanatçılar Kültür Buluşması ve Sergisi”, 9 Haziran’a kadar sanatseverleri bekliyor. Antalya Müzesi...
EMOJİLE

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen ”Antalya 3. Uluslararası Plastik Sanatçılar Kültür Buluşması ve Sergisi”, 9 Haziran’a kadar sanatseverleri bekliyor.

Antalya Müzesi Sergi Salonu’nda düzenlenen ve 13 ülkeden sanatçının eserlerinden oluşan sergiye çok sayıda sanatsever katıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal, bu etkinliğin gelecek yıllarda kurumsal bir yapıya kavuşması için çalışma başlatacaklarını söyledi.

Çoğunluğu Balkan ülkelerinden sanatçıların eserlerinden oluşan sergi 9 Haziran’a kadar açık kalacak. Sanatçılar, Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini görme ve tanıma fırsatı bulacak.

Sanat Tarihçisi ve Müze Uzmanı Suzan Uğurluçam, birçok ülkeden sanatçının bir araya gelmesiyle kurulan bu kültür köprüsünün ülkeler arasında önemli dostluklara zemin hazırlayacağını kaydetti.

UNESCO’ya çağrıda bulunan Uğurluçam ve konuk sanatçılar, tarihi Kaleiçi’nin ”UNESCO dünya mirası listesine alınmasını” istedi.

Uğurluçam, ”UNESCO Hırvatistan’da Split, Trogir gibi tarihi yerlerde koruma programı uyguladı. Sanatçılar olarak aynı duyarlılığı Kaleiçi için de istiyoruz” dedi.

Haber 7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme