Piri Reis Washington’da

Etkinlikler
Üniversitenin Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAM) tarafından hazırlanan sergi, 13 Nisan’da, Amerikan Coğrafyaları Birliği (AAG)‘nin yıllık olağan toplantısında, Washington Marriot Hote...
EMOJİLE

Üniversitenin Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAM) tarafından hazırlanan sergi, 13 Nisan’da, Amerikan Coğrafyaları Birliği (AAG)‘nin yıllık olağan toplantısında, Washington Marriot Hotel‘in sergi salonunda açılacak.

Katip Çelebi‘nin doğumunun 400’üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen serginin açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın yapmasının beklendiği bildirildi.

Sergide, Osmanlı İmparatorluğu öncesinden başlayarak 17. yüzyılın sonuna kadar olan dönemde üretilmiş ya da kullanılmış haritaların reprodüksiyonları yer alacak. Haritalar ve coğrafi keşiflerden sonra Osmanlı’nın dünyaya bakışının nasıl değiştiğini anlatacak olan sergi, 18 Nisana kadar açık kalacak.

Sergi daha önce de California’daki San Bernardino Devlet Üniversitesi ile Avrupa’da Paris’teki UNESCO Salonu ve Şam Milli Müzesi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulmuştu. Sergi, yurt içinde de İstanbul, Ankara Bilecik, Mardin, Diyarbakır, Batman ve Siirt‘te açılmıştı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme