Pera Festivali Başlıyor

Etkinlikler
İstanbul’un sonbahar renklerinden Uluslararası Pera Festivali, yarın başlıyor. Kültürlerarası İletişim Disiplinlerarası Sanat Derneği ve Pi Prodüksiyon tarafından İstanbul 2010 Avrupa Kültür Baş...
EMOJİLE

İstanbul’un sonbahar renklerinden Uluslararası Pera Festivali, yarın başlıyor. Kültürlerarası İletişim Disiplinlerarası Sanat Derneği ve Pi Prodüksiyon tarafından İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle düzenlenen PERA FEST 2010, dokuz yıldır, İstanbul’un çok kültürlü hayatına vurgu yapıyor.
 

Festivalin bu yılki programında, farklı disiplinlerden 33 etkinlik yer alıyor. 30 Kasım’a kadar sürecek festival, yarın akşam saat 20.00’de Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda, Yunanistan’dan ‘En Chordais’ topluluğunun konseriyle başlıyor. İkinci gün, Yapı Kredi’de Ahmet Ümit’in söyleşisi yer alacak. PERA FEST, bu yıl tiyatro alanında yeni arayışlara destek vermek amacıyla, farklı grupların oyunlarına da programında yer veriyor.

Festivalin en önemli etkinliklerden biri, 18 Kasım’da Cezayir Salon’da açılacak "13 yabancı medyanın gözünden Dünya Kentlerinin Ahvali" başlıklı fotoğraf sergisi. İstanbul Modern’de 12 Kasım’da Cinuçen Tanrıkorur, Necdet Yaşar ve Kani Karaca’yı konu alan belgesel gösterilecek. 13 Kasım’da İstanbul 2010 AKB Ajansı’nın yaptırdığı belgesellerden bir seçki var. 14 Kasım’da Safa Önal’ın "İstanbul’un Orta Yeri Sinema" başlıklı belgeselinin prömiyeri yapılacak. Genç sinema üzerine söyleşi 22 Kasım’da, Arte İstanbul’da. Festival 30 Kasım’da Haymatlos‘daki ‘Tatavla Keyfi’ konseriyle sona eriyor.

Muhsin Ertuğrul, Ses Tiyatrosu, Kumbaracı 50, Garajistanbul ve Ghetto’daki gösterilerin biletleri Biletix’ten, Nardis, Alt ve Haymatlos’taki konserlerin biletleri gösteri mekanlarından temin ediliyor. ‘İstanbul’da Bir İtalyan’ (Sepetçiler Kasrı) ve ‘Ali Ufki Bey-Bezmara’ (Fransız Kültür Merkezi) konserleri ile Yapı Kredi Kültür Sanat, Pera Müzesi, İstanbul Fransız Araştırmaları Enstitüsü ve Pera Palas’taki söyleşilere giriş ücretsiz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme